Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер заявив, що в Україні справа колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта політизується і це викликає занепокоєння. Про це він повідомив в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Це питання використовується в політичних дискусіях в Україні, критикують окремих осіб, а не йдеться про стан верховенства права зараз і на той час", – підкреслив Волкер.
Водночас, відповідаючи на питання про те, чи варто Україні боятися розгнівати Трампа провадячи розслідування діяльності Манафорта в Україні, Волкер наголосив на важливості верховенства права і закликав розрізняти внутрішню та міжнародну політику США.
"Не варто плутати внутрішню політику Сполучених Штатів з міжнародною. Існує внутрішньополітичне питання про політичну роль Манафорта. Йому було винесено вирок з банківського шахрайства та ухиляння (від оподаткування – Ред.). Це економічні злочини вчинені ним задовго до того, як він почав відігравати роль в політичній кампанії Дональда Трампа. Увага ЗМІ до цього прикута тому що після цього він очолив передвиборчу кампанію Трампа. Це питання стало зручною нагодою для дискусій в США", – підкреслив спецпредставник США.
За його словами, справа Манафорта стала проявом верховенства права в США.
"Верховенство права є важливим в цій країні, і ми бачили нормальний процес розслідування його дій перед тим, які він приєднався до кампанії Трампа, було виявлено сфери, де він порушував закон. Було проведено суд, його визнали винним з деяких цих звинувачень і це нормально", – додав Волкер.
Крім того, він закликав Україну надавати пріоритетного значення верховенству права.
Як повідомлялося, за даними ЗМІ, під час другого судового розгляду щодо колишнього радника передвиборчої кампанії американського президента Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта сторона звинувачення планує надати близько 1,5 тисяч різних доказів. Засідання будуть зосереджені на лобістській діяльності Манафорта в Україні.
Нагадаємо, 21 серпня в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.
Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство. Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні.
Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.
25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.