Волкер відреагував на припинення роботи російських офіцерів у СЦКК на Донбасі

19 Грудня 2017, 21:41

Рішення Росії вийти зі Спільного центру координації та контролю за припиненням вогню на Донбасі – це ганьба і нехтування спробою забезпечити реальну деескалацію. Про це заявив спеціальний представник США в переговорах з питань України Курт Волкер.

"Так, це ганьба, що Росія виходить з цього координуючого органу. Зараз дійсно необхідно спробувати забезпечити деескалацію насильства. Порушення режиму припинення вогню жахливі", – зазначив він.

На думку Волкера, Росія "вдає", що її сили і командування не контролюють ситуацію на місцях. Тому, звертатися до сепаратистів для того, щоб вирішити проблему з порушенням перемир'я – "це не зовсім реалістичний шлях".

Як повідомлялося напередодні, Україна відкликає своїх представників у Спільному центрі із координації і контролю режиму припинення вогню на Донбасі на підконтрольну територію. 19 грудня українські спостерігачі виїхали з окупованих територій.

Нагадаємо, у Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін та відкликають з України російських офіцерів.