НОВИНИ

Росія повідомила про припинення роботи своїх спостерігачів на Донбасі

Відповідне рішення росіяни пояснили "напруженою морально-психологічною обстановкою" і "зневажливим ставленням українських військовослужбовців".

У Росії заявили, що з 19 грудня припиняють роботу російського Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації лінії зіткнення сторін (СЦКК) та відкликають з України російських офіцерів. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

Відповідне рішення росіяни пояснили  "напруженою морально-психологічною обстановкою" і "зневажливим ставленням українських військовослужбовців".

"Російським офіцерам обмежувався доступ до лінії зіткнення, перевірці несення служби на спільних спостережних пунктах, розгорнутих на підконтрольній території Україні. Справа доходила до заборон на спілкування з місцевим населенням. Мали місце випадки неповажного ставлення українських військовослужбовців до своїм російським колегам", – йдеться в заяві.

У РФ також зазначили, що з 1 січня 2018 року Україна планує запровадити новий порядок в'їзду і перебування громадян Росії на своїй території, відповідно до яких ті повинні будуть завчасно повідомляти свої докладні персональні дані українській владі.

"У таких умовах подальша робота представництва збройних сил Російської Федерації в СЦКК стала неможливою. 19 грудня 2017 року входять до складу Центру російські офіцери покинуть територію України", –  йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 14 грудня с Міністерство оброни Росії передало СММ ОБСЄ листа з повідомленням про те, що РФ збирається відкликати з території України офіцерів російських Збройних сил з Спільного центру контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.