Волкер відреагував на нові санкції США проти РФ

9 Листопада 2018, 09:53

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що нові санкції проти Росії, оголошені 8 листопада, вперше на офіційному рівні визнають, що Росія має повний контроль над ситуацією на окупованій частині сході України. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

За його словами, санкції також вперше накладають на приватних осіб, які через приватні інвестиції "сприяють інтеграції Криму" та стосуються тих, хто причетний до порушень прав людини в Криму. 

 

"Упродовж довгого часу ми говорили, що Росія має 100-відсотковий контроль над тим, що відбувається на окупованих нею територіях, це стосується військових сил політичних утворень та навіть економічної діяльності, але вперше у формі санкцій було визнано, що Росія в реальності контролює Донбас на сході України", – зауважив він.

 

Водночас він відзначив, що санкції будуть посилюватися, якщо не буде досягнуто поступу у поверненні Криму під контроль України та в імплементації мінських угод.

 

"Якби ми побачили імплементацію Росією мінських угод та встановлення миру, ми були б готові переглянути санкції та скасувати їх. Але зараз ми жодного прогресу не бачимо", – наголосив Волкер.

 

Нагадаємо, 8 листопада Міністерство фінансів США розширило санкції проти Росії через ситуацію навколо окупованого Криму та Донбасу, до санкційного списку потрапили троє осіб та дев'яти компаній.

 

Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін привітав введення США нових санкцій проти РФ.