Волкер відреагував на намір бойовиків провести “вибори” в “Л/ДНР”

12 Вересня 2018, 09:13

Спецпредставник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер заявив, що осінні вибори на території окупованих районів Донецької та Луганської областей, оголошені бойовиками, нелегітимні та порушують логіку мінського процесу. Про це йдеться в інтерв'ю Deutsche Welle.

 

Зазначається, що заява Волкера прозвучала перед початком візиту до Києва.

 

Зокрема, він відзначив, що йдеться про окуповані території, де відсутні базисні умови безпеки.

 

"Якщо йти за логікою мінських угод та логікою повернення цієї території під контроль України, то ці утворення мають зникнути. Тож проведення виборів – нелегітимне не лише з огляду на безпекову ситуацію, але також і тому, що це утворення, які не мають існувати. Коли там буде гарантована безпека, тоді й мають проводитися вибори мерів, обласних адміністрацій тощо", – зауважив спецпредставник Держдепу.

 

У свою чергу, Волкер має сумніви у реалістичності досягнення помітного прогресу на переговорах щодо врегулювання на Донбасі найближчими місяцями.

 

Так, він наголосив, що РФ зайняла вичікувальну позицію.

 

"Думаю, що росіяни, вочевидь, вирішили наразі не докладати жодних зусиль задля миру, а радше вичікувати результатів виборів в Україні", – додав він. 

 

Раніше глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що так звані "вибори" на території окупованих районів Донецької та Луганської областей не мають проводитися, бо порушують умови мінських домовленостей.

 

Також МЗС України заявило, що намір окупаційної адміністрації РФ в "Л/ДНР" провести так звані "вибори"  грубо порушують зобов’язання Росії як сторони мінських домовленостей.

 

Бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

Як повідомлялося, 7 вересня так звана "народна рада "ДНР" призначила тимчасовим виконувачем обов'язків ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна.

 

Нагадаємо, 31 серпня ЗМІ заявили, що "виконувачем обов'язків голови "ДНР" після вбивства ватажка терористів Олександра Захарченка став Дмитро Трапезніков.

 

Журналіст Тижня Денис Казанський заявив, що в "Донецькій народній республіці" нового ватажка "ДНР" Дмітрія Трапєзнікова, який до вбивства Олександра Захарченка був так званим "заступником голови Ради міністрів ДНР" вважають тимчасовою постаттю.