Волкер розповів, скільки часу знадобиться на підготовку до виборів на Донбасі після введення миротворців

3 Березня 2018, 14:25

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що на підготовку місцевих виборів в окремих непідконтрольних районах Донецької і Луганської областей може знадобитися 6 місяців після повного розгортання миротворчих сил.

 

Про це дипломат повідомив під час панельної дискусії в аналітичному центрі Hudson Institute, яка транслювалася на сайті установи.

 

Він висловив сподівання, що миротворча місія ООН, навколо розгортання якої точаться перемовини, стане засобом для втілення Мінських угод.

 

Зокрема, за його словами, сприяння миротворчої місії у впровадженні Мінських угод має створити перехідний період передачі контролю на Донбасі спочатку від Росії до ООН, а потім до України. Передачу контролю ООН над окремими районами Донецької і Луганської областей він назвав проміжним етапом, «на час якого будуть організовані та проведені місцеві вибори, коли буде безпека, коли буде забезпечена амністія особам, які вчинили злочини, що є складовою частиною конфлікту, коли буде закріплено особливий статус». «І потім перехід під український контроль», – сказав Волкер.

 

«Терміни ще тільки доведеться насправді закріпити – скільки для цього знадобиться часу», – додав він.

 

За орієнтовним уявленнями, зазначив спецпредставник США, на розгортання миротворців ООН може знадобитися кілька місяців з часу узгодження політичної домовленості з цього приводу.

 

«Може знадобитися ще 6 місяців для організації місцевих виборів. З того моменту, як відбудуться вибори і вони будуть підтверджені як вільні та справедливі, розпочнеться перехідний період», – наголосив Волкер.

 

Нагадаємо, 17 лютого президент Петро Порошенко заявив, що для повномасштабного розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі залишилося отримати лише згоду Кремля.