Волкер прокоментував закон про деокупацію Донбасу

25 Січня 2018, 11:11

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що закон про деокупацію Донбасу впорядковує військову операцію та формалізує права українців, які проживають в окупованих районах Луганської та Донецької областей. Про це пише Радіо Свобода.

 

"Закон впорядковує військову операцію, що, на мою думку, важливо. Упродовж кількох років це називалося антитерористичною операцією, а це справжня військова операція для захисту країни. Документ формалізує права громадян України, які живуть у цьому окупованому регіоні, і це також важливо", – зазначив Волкер.

 

Водночас спецпредставник США заявив, що не впевнений,  що законопроект "щось змінить".

 

"Ситуація – така ж, як і була. Російський контроль і командування силами там були присутні, тож можна назвати це, принаймні неформально, окупацією і вторгненням. Тому не думаю, що це щось змінює", – відзначив він.

 

Нагадаємо, 23 січня Курт Волкер прибув до України. Згодом, 24 січня спеціальний представник Державного департаменту США по Україні обговорив із секретарем Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олександром Турчиновом закон про деокупацію Донбасу.

 

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада ухвалила проект закону №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. 

 

Європейський союз висловив підтримку дипломатичному врегулюванню конфлікту на Донбасі та заявив, що прийнятий Верховною Радою закон про деокупацію спрямований на врегулювання внутрішнього цивільного і військового порядку в Україні. Натомість Федеральний уряд Німеччини вирішив перевірити законопроект про деокупацію Донбасу на предмет того, чи відповідає він мінським домовленостями.