Внаслідок бойових дій на Донбасі загинули 2,5 тис. українських військових – Порошенко

14 Жовтня 2016, 10:58

З початку російської агресії в Донбасі в результаті бойових дій загинули більше 2,5 тис. українських військовослужбовців. Про це заявив президент України Петро Порошенко у ході урочистих заходів з нагоди Дня захисника України.

"2533 військовослужбовців загинули, обороняючи Україну від російського агресора", – сказав він, додавши, що за 2,5 роки в антитерористичній операції взяли участь близько 280 тис. українців, з яких 266 тис. вже отримали статус учасників бойових дій.

За словами Порошенка, лише в 2016 році контракт на проходження служби у Збройних силах України підписали понад 57 тис. українських добровольців, а в бойових частинах української армії зараз проходять службу близько 10 тис. жінок. Також створено оперативний резерв першої черги у складі майже 100 тис. військовослужбовців.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вважає, що військова загроза для України зі сходу збережеться на довгу перспективу, тому на оборону країни потрібно виділяти не менше 5% ВВП.

Як відомо, на 14 жовтня у православних припадає свято Покрови пресвятої Богородиці. У цю дату також відзначають День українського козацтва та річницю заснування УПА. 2016 року цього дня вдруге відзначається День захисника України.