Власники «Межигір’я» псують звітність податкової

16 Листопада 2011, 15:58

«Танталіт», що орендує 127 га на території колишньої державної резиденції «Межигір'я», увійшла до числа лідерів Шевченківського району Києва за розміром податкового кредиту, що сформувався в процесі бюджетного відшкодування ПДВ.

Згідно зі звітом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Києва за II квартал 2011 року, податковий кредит компанії «Танталіт» станом на 1 квітня 2011 року склав 278 млн грн. Ця сума – так званий залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування ПДВ, який компанія включила в рахунок зменшення майбутніх податкових платежів. Таким чином, 278 млн грн – це сума, яку «Танталіт» заощадить на виконанні податкових зобов'язань у наступних звітних періодах.

За даними податкової інспекції Шевченківського району столиці, збільшення податкового кредиту компанії істотно вплинуло на погіршення показників фіскального органу. Зокрема станом на 1 липня 2011 року загальна сума накопичився податкового кредиту після бюджетного відшкодування ПДВ у підприємств, зареєстрованих в цьому районі столиці, склала 1,434 млрд. грн. У порівнянні з даними на 1 січня нинішнього року ця сума збільшилася на 719 млн грн, а у порівнянні з 1 травня – на 85,7 млн грн.

«Збільшення відбулося за рахунок наступних підприємств: ТОВ« Танталіт »- на 24,3 млн грн (березень – 254,3 млн грн, квітень – 278,6 млн грн), ПАТ «Коростенський завод МДФ» – на 5,9 млн. грн. (березень – 122,7 млн грн, квітень – 128,6 млн грн)», – йдеться у звіті податкової.

У другому кварталі суми залишків від'ємного значення ПДВ, включені цими підприємствами до складу податкового кредиту після бюджетного відшкодування податку, продовжували рости. У «Танталіту» – перевищили 286 млн грн, у Коростенського заводу МДФ – досягли майже 280 млн грн. Це найбільші цифри в Шевченківському районі столиці.
У податкових документах зазначено, що діяльність «Танталіту» – це «будівництво та реконструкція« Межигір'я ». Щоправда, отримати інформацію про обсяги цього будівництва неможливо – воно відбувається не публічно, і на закритій від сторонніх території.

Проте, що відбувається за парканом «Межигір'я», можна скласти лише дуже приблизне уявлення, взявши для порівняння обсяги будівництва Коростенського заводу МДФ, що конкурує з «Танталітом» розмірами податкового кредиту.

Так, згідно з офіційною інформацією, розміщеною на сайті Коростенського заводу МДФ, сума інвестицій у будівництво та експлуатацію заводу з виробництва деревно-волокнистої плити середньої щільності (МДФ) і деревинно-волокнистої плити високої щільності (ХДФ) склала 120 мільйонів євро, площа заводу – 40 га, кількість робочих місць – 300, початок реалізації – липень 2008 року.

Для порівняння можна навести ще один приклад: згідно з даними податкової Шевченківського району Києва, у компанії «Альткомкиївбуд» в квітні 2011 року порівняно з березнем відбулося збільшення податкового кредиту на 104 млн. грн. – до 115 млн грн. Такий стрибок стався за рахунок придбання матеріалів на будівництво стадіону у Львові для проведення Євро-2012.

Як повідомлялось, державна податкова інспекція у Шевченківському районі Києва встановила порушення при веденні податкового обліку компанією «Танталіт», яка орендує 127 га урочища «Межигір'я». Податкові інспектори встановили, що фірма занизила податок на прибуток і тим самим порушила закон України «Про оподаткування прибутку підприємств». До адміністративної відповідальності притягнуто головного бухгалтера «Танталіту», на яку накладено штраф 85 гривень.

Нагадаємо, 10 листопада Київський окружний адміністративний суд, який розглядає позов «Української правди» до Вишгородської райадміністрації через її відмову надати договір купівлі-продажу Віктором Януковичем 2010 року земельної ділянки в «Межигір'ї», залучив Януковича як третю сторону по справі надання інформації щодо вартості земельної ділянки.

ТОВ «Танталіт» володіє низкою об’єктів на території резиденції «Межигір’я», де мешкає президент Віктор Янукович.

Співзасновником фірми «Танталіт» виступає депутат Київської облради Павло Литовченко. Він також є співзасновником компанії ТОВ «Центравіа», у якої президент Віктор Янукович орендує вертоліт AgustaWestland – 139 італійсько-американського виробництва. Вартість оренди гвинтокрила обійдеться держбюджету 2011 року 7,5 млн. грн.

Крім того, 35% компанії «Танталіт» належить компанії Blythe (Europe) Ltd, власником якої, згідно з британським реєстром, є траст із Ліхтенштейну P&A CORPORATE TRUST.

Читайте також: Хто ви, mr. Yanukovych?

96