Власник ProstoPrint відновлює свій бізнес за кордоном

31 Жовтня 2011, 17:47

«Ми відновили обладнання. Але тепер воно працюватиме, на жаль, не в Україні… Одне підприємство в Латвії, і одне в Хорватії», – сказав Олейников. «Безумовно, Україна і український ринок лишається нашою головною метою. Але якщо ми не потрібні державі — ну, що ж зробиш», – додав він.

За словами Олейникова, гроші на відновлення бізнесу йому позичили підприємці, які потерпають від нинішнього режиму. «В чомусь нам допомогли наші клієнти, ще одразу після атаки на компанію, коли я публічно звертався по будь-яку допомогу. Ця допомога склала певну частку. А головним чином я дістав підтримку від українських бізнесменів, котрі теж потерпають від нинішнього «бєспрєдєла», – сказав він, додавши, що серед цих бізнесменів немає олігархів.

«Це «міцні середняки», чиї активи більші за активи ProstoPrint, і ці люди щокварталу стикаються з тиском і нахабством силовиків і чиновників. Тому розмова з їхнього боку була приблизно така: ми дуже хочемо, щоб твоя компанія вижила, і ми готові відкрити для цього, скажімо так, певну кредитну лінію. Вона далеко не буде безрозмірною, і не буде вічною. «Розкрутишся — віддаси», – розповів Олейников.

На запитання, чи вдалося компанії ProstoPrint повернути вилучене міліцією з приміщення фірми у Києві обладнання і апаратуру, Олейников відповів: «Ніхто нічого не повертає, і, я так розумію, повертати не збирається. Суперечки теж не вирішені. Навпаки, наші колишні співробітники повідомляють, що їм знову телефонують із міліції й вимагають дати якісь нові свідчення про якусь нібито злочинну діяльність. Усе триває». 

Інтерв’ю з Денисом Олейниковим читайте тут.