Власенко розповів, як можна лікувати Тимошенко за кордоном без зміни законодавства

21 Травня 2012, 19:55

«Ніяких змін законодавства не потрібно, потрібно одне – потрібна політична воля Януковича на такі дії», – сказав Власенко.

Він зазначив, що частина 2 статті 7 Кримінально-виконавчого кодексу надає ув'язненим усі права, які мають інші громадяни України.

При цьому, з його слів, стаття 36 Основ законодавства з питань охорони здоров'я передбачає можливість лікування хворих за кордоном України, а частина 2 цієї статті зобов'язує державу сприяти лікуванню за кордоном людини, яка такого лікування потребує.

«Для того, щоб реалізувати цю норму, необхідно 2 висновки: перший – що особа потребує лікування і другий висновок – те, що таке лікування неможливе в Україні»,– зазначив Власенко.

Він сказав, що директор німецької клініки «Шаріте» Карл Макс Айнхойпл неодноразово робив заяви такого змісту.

Крім того, зі слів Айнхойпла, атмосфера, у якій перебуває Тимошенко, не дає змоги проводити її ефективне лікування.

Власенко підкреслив, що в палаті та кімнатах для маніпуляцій є камери відеоспостереження, Тимошенко обмежують у спілкуванні із захисниками, її продовжують охороняти особи чоловічої статі, які не мають на це право відповідно до закону.

Як повідомлялося, 18 травня Янукович заявив, що вважає основною перешкодою для лікування Тимошенко за кордоном відсутність відповідного законодавства.

Пенітенціарна служба повідомляла, що в палаті екс-прем'єра встановлені відеокамери, але в приміщеннях, де проводяться медичні процедури, їх немає.

При цьому, за інформацією відомства, охорону Тимошенко забезпечують дві жінки та один чоловік, однак останній перебуває біля входу до відділення.