Власенко припускає, що суд у справі ЄЕСУ перенесуть на 17 грудня

Акценти
12 Листопада 2012, 20:17

Таку думку Власенко висловив під час брифінгу у Харкові.

Захисник напівжартома припустив, що розгляд справи буде перенесено на 17 грудня, коли може відбутися перше засідання новообраного парламенту.

«Я думаю, що справу буде перенесено. Суддя Костянтин Садовський вчергове зачитає заздалегідь готове рішення. Єдине дискусійне питання – це дата, на яку буде перенесена справа. Мені здається, що, скоріше за все, справа буде перенесена на 17 грудня», – сказав Власенко.

Він також висловив переконання, що Тимошенко не буде доставлена на завтрашнє судове засідання.

Захисник підкреслив, що екс-прем’єр відбуває покарання і тому немає права відмовлятися або не відмовлятися від участі у судових засіданнях.

Власенко також процитував заяву Тимошенко від 8 листопада, у якій вона наголошує, що не може брати участі у судовому засіданні 13 листопада через погіршення стану здоров’я.

На думку захисника, заяви прокурорів та судді Садовського про те, що Тимошенко відмовляється брати участь у судових засіданнях, є маніпуляціями.

Власенко наголосив, що, відповідно до закону, суддя, знаючи, що Тимошенко перебуває на стаціонарному лікуванні, повинен був закрити провадження у справі до одужання підсудної.

Як раніше повідомлялося, екс-прем’єр-міністру Тимошенко відмовили в задоволенні заяви про закриття кримінальної справи щодо державних гарантій за зобов’язаннями корпорації «Єдині енергетичні системи України» перед Міністерством оборони Російської Федерації.

23 жовтня адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк заявив, що його підзахисна звернулася з письмовою заявою до Служби безпеки України з проханням закрити кримінальну справу щодо нібито існуючих державних гарантій за зобов’язаннями корпорації «Єдині енергетичні системи України» перед Міністерством оборони Російської Федерації у зв’язку із відсутністю складу злочину.

19 вересня Господарський суд Києва задовольнив позов Міноборони Росії у справі щодо боргу ЄЕСУ. Суд зобов'язав Кабмін повернути Міноборони РФ 3,1 млрд грн.

Уряд України подав апеляційну скаргу на це рішення.

22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабінетом міністрів боргу корпорації «Єдині енергетичні системи України» перед Міноборони РФ у зв'язку з розслідуванням СБУ аналогічної кримінальної справи.

Рішення ухвалене у зв'язку з відповідним клопотанням Кабміну, що надійшло до суду 19 жовтня.

Раніше СБУ порушила кримінальну справу за звинуваченням екс-прем'єра Юлії Тимошенко в махінаціях у рамках корпорації ЄЕСУ, якою вона свого часу керувала.

90