Влада влаштовує Майдану комунальну блокаду

8 Січня 2014, 17:22

Перші спроби дестабілізувати Майдан були в ніч на 10 грудня під час силового штурму «Беркуту». Саме тоді у будівлі київської мерії зникло світло, залишилось так зване "чергове" освітлення. Люди почали залишати будівлю. А через півтори години освітлення відновили.

6 січня вимкнули зовнішнє освітлення на Майдані Незалежності. Світла не було на вулиці Інститутській, біля Жовтневого палацу, консерваторії, будинку Федерації профспілок, поштамту. Разом з тим на Хрещатику з боку Майдану Незалежності в напрямку вулиці Богдана Хмельницького зовнішнє освітлення працювало. Тоді мітингувальники освітлювали барикади на вулиці Інститутській та частково наметове містечко за допомогою бензинових електрогенераторів.

Наступного дня – на Різдво – вуличне освітлення не увімкнули. Освітлення давали лише рекламні вивіски та вітрини магазинів.

У КП «Київміськсвітло» пояснювали це збоєм управління у системі освітлення. І обіцяли у найближчий час усунути неполадки.

Не чекаючи повторного відключення електропостачання, активісти Майдану забезпечили додаткове освітлення барикад.

3 січня в протестувальників виникли проблеми з водопостачанням. Зокрема, у будівлі Київської міськдержадміністрації зникла холодна і гаряча вода. Зазначалося, що вода зникла навіть в пожежних брандспойтах.

Через три години водопостачання відновили. Виявилося, що хтось перекрив воду у дворі.

Втім, найбільші проблеми виникли з доставкою на Майдан харчів та вивезенням сміття. Ще в грудні минулого року координатори штабу національного спротиву повідомляли, що в центр міста не пропускають автомобілі з продуктами харчування для учасників акції, машини вдається проводити на Майдан лише за особистого втручання у кожному випадку народних депутатів.

Крім того, з території проведення акції протесту не вивозили сміття. Тоді депутати закликали адміністрації Подільського та Шевченківського районів Києва вивезти сміття із центру столиці, пригрозивши, що у протилежному випадку мітингувальники перенесуть пакети зі сміттям під будинки Печерської райадміністрації, адміністрації президента або під стіни парламенту.

Згодом, зі слів опозиції, Державтоінспекція пообіцяла не блокувати в’їзди на Майдан. Проте вже на початку січня один з комендантів Майдану, народний депутат з фракції УДАР Сергій Аверченко заявив, що міліція продовжує блокувати машини, які підвозять дрова, харчі, вивозять сміття. В опозиції заявляли, що продовжуватимуть пікетувати Державтоінспекцію більш радикальними способами, оскільки «лише тим і займаються, що воюють з даішниками».