Державні сирійські ЗМІ стверджують, що з початку листопада за амністією вже звільнили більше півтора тисяч ув’язнених.
Тим часом зростає тиск на уряд президента Башара Асада, з вимогами припинити жорстоке придушення акцій протесту.
У середу Туреччина, найбільший торговий партнер Сирії, оголосила про негайне введення економічних санкцій, включаючи заморожування сірійських активів і заборону на поставки зброї в Дамаск через турецьку територію.
Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що сирійський уряд втратив легітимність.
«Прірва між владою Сирії і такими країнами, як Туреччина й арабські держави, збільшувалася з кожною кулею, випущеною по сирійському народові, з кожним мінаретом, який обстрілювали. Сирійський уряд не скористався жодним шансом, його шлях добіг кінця, він сам готує власний кінець», – наголосив Давутоглу.
Як повідомлялось, 27 листопада Ліга арабських країн оголосила про рішення ввести економічні санкції проти Сирії
На позачерговому засіданні Ліги 12 листопада у Єгипті члени організації вирішили, що членство Сирії буде призупинено доти, доки її влада не зупинить кровопролиття в країні.
Нагадаємо, у Сирії тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони.
Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.
Читайте також: Усі проти Башара Асада