НОВИНИ

Ліга арабських країн призупинила членство Сирії в організації

На позачерговому засіданні Ліги у Єгипті члени організації вирішили, що членство Сирії буде призупинено доти, доки її влада не зупинить кровопролиття в країні.

Крім того, проти країни будуть запроваджені політичні та економічні санкції.

Раніше Ліга арабських країн звернулася до сирійського президента Башара Асада із закликом припинити силове придушення протестів і розпочати переговори із опозицією. Проте цю вимогу так і не було виконано, а конфлікт між сирійською владою та опозиціє не припинився.

За оцінками ООН, від початку цього конфлікту загинуло понад 3,5 тисячі осіб. Проте ці дані важко перевірити через те, що із початком антиурядових протестів у Сирії влада цієї країни не допускає міжнародних журналістів та обмежує присутність предсатвників міжнародних організацій в країні.

Нагадаємо, у Сирії тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. За останніми даними ООН, число жертв зіткнень перевищило 2,9 тисячі чоловік. Сирійська влада говорять про 1,5 тисячі загиблих, 800 з яких - представники сил правопорядку. Опозиція вимагає відставки президента Башара Ассада та політичних перетворень. США і Євросоюз закликали Асада піти у відставку.

Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.