Влада Одещини подарувала школам непридатні комп’ютери з китайської гуманітарної допомоги

30 Серпня 2012, 18:57

Ще 22 серпня губернатор області Едуард Матвійчук урочисто вручив представникам районних відділів освіти обладнання для 59 комп'ютерних класів. При цьому губернатор наголосив, що акція проводиться в рамках програми «Народний бюджет», котра широко використовується для підняття рейтингів партії влади.

Проте на фото, розповсюджених обласною держадміністрацію, коробки з комп'ютерами марковані державним прапором Китайської народної республіки. У відповідь назапит журналістів у Міносвіти пояснили, що йдеться про комп'ютери з партії гуманітарної допомоги, наданої Україні Китаєм. Усього в цій партії 16 тисяч комп'ютерів.

Для обслуговування цих комп'ютерів в Україні немає достатньої кількості фахівців та запасних частин. Головне ж, що на них стоїть операційна система Kylin, несумісна зі звичною українцям системою Windows. Відомо, що система Kylin розроблена спеціально для потреб Народно-визвольної армії Китаю.

«У такому вигляді машини вводити в навчальний процес не можна. Ми думаємо над тим, як встановити на них Windows, але ліцензійна система коштує грошей, котрі ще потрібно знайти», – розповіли журналістам в одному з райвідділів освіти.

Як припускають одеські журналісти, подаровані губернатором Матвійчуком комп'ютери навряд чи найближчим часом дійдуть до шкіл, і чи дійдуть вони до них взагалі, лишається незрозумілим.

Нагадаємо, на Одещині «регіонали» запустили проект «Народний бюджет», яким, формально не порушуючи закон, розпочали свою передвиборну кампанію раніше за визначений термін. Провладін кандидати-мажоритарники таким чином роздають і здійснюють обіцянки за державні гроші.