Влада намагається зробити Тимошенко головним фігурантом у справі про розкрадання грошей Лазаренком

4 Листопада 2013, 12:58

Міндоходів доручило міжнародній юридичній фірмі Lawrence Graham представляти їхні інтереси у майбутніх судових процесах у низці країн світу та вжити всіх необхідних заходів для найкращого захисту інтересів держави Україна, повідомляється на сайті цієї фірми.

Наразі лондонською групою фахівців Lawrence Graham керує старший партнер і голова відділу з питань економічних злочинів і повернення активів Ендрю Віттс.

Згідно з інформацією на сайті Lawrence Graham, незаконні дії осіб, підозрюваних в участі в розтраті, були в минулому предметом кримінальних розслідувань або судових розглядів у США, Швейцарії та Україні.

Раніше до послуг фірми Lawrence Graham зверталася НАК "Нафтогаз України" – в серпні цього року вона підписала з цією фірмою договір про юридичний супровід своєї зовнішньоекономічної діяльності в 2013 році.

Нагадаємо, раніше газета «Сегодня» з посиланням на джерело в уряді повідомила, що Кабмін хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

За інформацією видання, $477 млн із цієї суми були заморожені на рахунках Павла Лазаренка у 2006-му, коли він був засуджений американським судом. Якщо в історії з $477 млн Юлія Тимошенко, згідно з матеріалами суду, була задіяна лише побічно (нібито саме вона переказувала гроші на рахунки Лазаренко в 1996-1999 роках), то в позові, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, вона є головним фігурантом.

Цей позов пред'являється одному із швейцарських банків, який, за неофіційною інформацією, контролюється Павлом Лазаренком. Через цей банк, згідно з позовом, Тимошенко, очолюючи уряд в 2008-2010 роках, "відмивала гроші у великому обсязі, … особисто одержуючи величезні суми державних грошей".

Так, за словами джерела газети "Сегодня", у позові наводяться факти переказу екс-прем'єром сум в $44 млн і $14 млн із рахунків її офшорної компанії на рахунки в банку. Правда, запитувана Кабміном сума скромніша — "усього" $25 млн, що залишилися на одному з рахунків.