НОВИНИ

Влада США конфіскувала в Лазаренка палац у Каліфорнії

Американська влада конфіскувала палац Павла Лазаренка в місті Новато, Каліфорнія. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на рішення, ухвалене суддею Північного округу Каліфорнії Чарльзом Брейером 8 жовтня 2013 року.

 "Власність, розташована за адресою 100 Orbitz Lane, прямо підлягає конфіскації, оскільки її було придбано близько 31 серпня 1998 року за гроші, що походять від відмивання коштів, у формі чеку на суму 6 мільйонів 745 тисяч доларів", - сказано в рішенні суду.

Сам Лазаренко так і не встиг пожити цьому палаці на дев’ять спалень площею близько 2 тисяч квадратних метрів, оскільки був затриманий одразу після прибуття до США в 1999 році.

Як відомо, придбання цього палацу входило до остаточного переліку пунктів обвинувачення про відмивання коштів, за якими Лазаренку в 2008 році було призначено покарання у вигляді тюремного ув’язнення на 97 місяців.

Нагадаємо, у США Павла Лазаренка звинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини.

Лазаренко провів в ув'язненні понад 10 років і 1 листопада 2012 вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу.

8 листопада 2012 стало відомо, що Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. 

У Генпрокуратурі заявляють, що варто Лазаренку повернутися в Україну, як він буде арештований. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують близько 50 кримінальних епізодів: дачу хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.