Влада Литви закликала громадянам викинути свої китайські смартфони

Світ
23 Вересня 2021, 19:52

Національний центр безпеки Міністерства оборони Литви оприлюдний звіт, що стосується китайських телефонів, що продаються в ЄС. Фахівці ретельно вивчили три моделі: Huаwеі P40 5G, Xiaomi Mi 10T 5G і OnePlus 8T 5G. В компаніях Huawei і Xiaomi вони виявили чотири “значних” ризики. 

"Наша рекомендація – не купувати нові китайські телефони і якнайшвидше позбутися тих, що вже придбані", – сказав заступник міністра оборони Маргіріс Абукявічус.

Зважаючи на отримані даних департамент рекомендує громадянам Литви утилізувати свої китайські телефони.

 

Читайте також: Як Huawei став державним ворогом США

 

Уважно вивчаючи HuаwеіP40, експерти виявили, що AppGallery (аналог Gооglе Рlау Store) автоматично перенаправляє пошук на сторонні додатки, натомість додаток, який ви шукаєте, недоступний. Деякі з пропонованих додатків розпізнаються антивірусними програмами як проблемні: заражені вірусами або шкідливим ПЗ.
 
Друга проблема зачіпає інтернет-браузер Мі Вrоwѕеr на пристроях Xiaomi. Він має вбудоване програмне забезпечення Chinese Sensor Data, який збирає і періодично відправляє дані по 61 функціях, пов’язані з тим, як користувач використовує пристрій. Якщо дані відправляються на сервер Xiaomi за межами Європейського Союзу,то це є порушенням Загального регламенту про захист даних Європейського Союзу (GDPR) 
 
У свою чергу компанія Huawei повідомила, що вона дотримується законів і правил в країнах, в яких працює, і приділяє першочергову увагу конфіденційності та секретності. Представник виробника також повідомив, що телефон дійсно перевіряє безпеку додатків.
 
 
Натомість є ще одна проблема з пристроями Xiaomi. Компанія має можливість переглядати створюваний на телефоні та піддавати його цензурі. Багато додатків, включаючи Mi Вrоwѕеr, періодично завантажують списки заборонених ключових слів. Якщо контент, який користувач завантажує з інтернету, включає будь-який з них, завантаження блокується.
 
На момент розслідування в список увійшли 449 слів і ĸомбінацій на китайській мові, в тому числі пов’язаних з Тибетом, Тайванем, демократичними рухами та ін. Ця функція виключена в моделях, що продаються в ЄС, але все ж доступна і може бути віддалено активована і доповнена в будь-який час без дозволу користувача.

У Xiaomi також заперечили результати звіту та заявили, що ніколи не обмежуватимуть чи блокуватиме будь-яку особисту поведінку користувачів смартфонів,