За його словами, мешканці Криму, які не хочуть отримувати російський паспорт повинні подати заяву до органів реєстрації протягом календарного місяця, починаючи з 18 березня. Потім на підставі заяви оформлятиметься дозвіл на проживання.
Крім заяви громадянам необхідно надати фотографію і заплатити суттєве мито , після чого їм видадуть посвідчення про дозвіл на проживання іноземного громадянина.
Також Аксьонов попередив, що на громадян України, які відмовляються від паспортів РФ чекають тривалі бюрократичні процедури.
Чиновник аргументував їх російським досвідом видачі документів іноземним громадянам з паспортами колишнього СРСР.
Також Аксьонов запевняє, що в міграційну службу на отримання російського паспорта вже подали заяви майже 20 тис. кримчан, з яких більше 2,5 тисяч уже отримали документи.
Як повідомлялось, 19 березня Федеральна міграційна служба (ФМС) Росії почала видачу російських паспортів в Криму.
20 березня самопроголошений голова Ради міністрів так званої «Республіки Крим» Сергій Аксьонов похвалився, що отримав паспорт громадянина Російської Федерації.
25 березня представництво ЄС в Росії повідомило, що у зв'язку з невизнанням Євросоюзом анексії Криму, кримчани з новими російськими паспортами зможуть отримати шенгенську візу лише в посольствах країн ЄС в Україні.
Нагадаємо, голова Державної міграційної служби України Сергій Радутний підписав роз’яснення територіальним підрозділам ДМС про надання послуг з паспортних питань громадянам, зареєстрованим в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, в інших регіонах України. Згідно з розпорядженням, громадяни, які залишити півострів та переїхати до материкової частини України можуть вирішити всі паспортні питання у підрозділах ДМСУ «за місцем звернення на всій території України». Зокрема, йдеться про відновлення втраченого паспорта громадянина України, вклеювання до нього фотографій по досягненню 25- та 45-ти річного віку, заміну паспорта у зв’язку зі зміною прізвища та з інших причин.