Влада Криму удосконалює “покращення” введенням податку на ягоди, гриби і прогулянки в лісі

25 Червня 2013, 12:57

Депутати Верховної Ради Автономної республіки Крим прийняли проект Постанови №1322-6/13 від 21 червня 2013 про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів у частині заготівлі другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Зокрема документом встановлюється податок на випас худоби, заготівлю сіна та дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин.

За збирання одного кілограм горіхів буде стягуватися 1,5 грн., Плодового, грибів, ягід і лікарському рослин – 1 грн.

За випас худоби в лісі селянам доведеться платити 49 грн на рік, а заготівля сіна – 5 грн з одного гектара.

Також буде стягуватися збір за прогулянки лісом. За пішохідні та велосипедні прогулянки доведеться заплатити 10 грн. з людини на рік. За кінний маршрути – 15 грн на одного коня в рік.

Читайте також: Податкові новації "молодих реформаторів": побори з валюти, туристичних поїздок і побутової техніки

Автори документу в пояснювальній записці вказують, що нововведення дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів і забезпечити раціонального використання лісових ресурсів.

Як повідомлялось, на закритому засіданні Кабінету міністрів 3 червня голова Держагентства з питань туризму і курортів Олена Шаповалова озвучила пропозицію ввести податок у розмірі 1% від мінімальної зарплати для всіх громадян України, які виїжджають відпочивати за кордон.

Згодом, прем'єр-міністр Микола Азаров уточнив, що на засіданні уряду обговорювалась лише ідея введення разового збору з українців, що виїжджають відпочивати за кордон.

Нагадаємо, Європейська бізнес асоціація вважає, що ситуація у фіскальній сфері України продовжує погіршуватися.

Об'єднання податкової та митної служб в Міністерство доходів і зборів, а також спроби його керівництва реформувати фіскальну систему не втримали податковий індекс Європейської бізнес асоціації (EBA) від зниження.

Згідно з результатами третьої хвилі опитування EBA, представленим під час міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», у IV кварталі 2012 року-I кварталі 2013 року загальний показник склав 2,32 бала за п'ятибальною шкалою. Попередній індекс був всього на 0,1 бала вищий.

Читайте також Шпаргалка для Кабміну: Податки на пил, горобців і сірі очі