«Усі опозиційні фракції, перш за все, «Свобода», зацікавлені у максимально ефективній роботі Верховної Ради. Але тут має бути засадничий принцип справедливості і щирості в роботі. Коли за політичними мотивами, за якимись кон’юнктурними мотивами починають переслідувати людей, коли ось такими питаннями, як з Власенком, починають тиснути на народних депутатів, як представників громади, влада показує свою жандармську функцію і стиль майбутньої роботи. Тобто, вона хоче нівелювати цю гілку влади, аби вона не мала можливості самостійно, скажімо, ставити вимоги до Банкової», – наголосив він.
Віце-спікер підкреслив, що і судова гілка влади, і виконавча влада – вже повністю залежні від «дзвоника з Банкової».
«Тож, легітимним представником народу сьогодні, єдиною незалежною гілкою залишився парламент, який самостійно, без вказівки, вирішує те чи інше питання. Оце йде злам, злам, як буде далі розвиватися країна: чи залишиться хоч щось, незалежне від волі Банкової», – заявив свободівець.
Відповідаючи на питання, за яких умов опозиція може розблокувати парламент, Кошулинський зазначив: «Ми дали чіткий посил Банковій: поясніть, чому сьогодні в Україні встановлюється вже не просто диктатура, а жандармський режим. Хто за це несе відповідальність? Чому політичні переслідування набули такого характеру, що вже будь-кого можуть завтра посадити, позбавити мандату?!»..
«Ми спонукаємо до розмови. Бо в стінах Верховної Ради ми не бачимо зараз плідного розуміння цього від правлячої коаліції», – резюмував він.
Як відомо, 5 березня народні депутати від опозиційних фракцій заблокували Верховну Раду, протестуючи проти позбавлення Власенка депутатського мандату.
7 березня вони пішли зі сесійної зали Ради, оскільки наступний тиждень – робота в комітетах парламенту.
13 березня єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле наголосив на важливості роботи Верховної Ради України.
«Дозвольте мені відкрито сказати: це важливо, щоб робота ВР не була заблокована», – заявив він.