Віце-спікер Європарламенту: Заяви ЄС проти Трампа зараз — найкращий подарунок Путіну

17 Лютого 2017, 10:01

Віце-спікер Європарламенту Ришард Чарнецький розповів в інтерв’ю Тижню, що є противником сильної критики з боку ЄС американської Адміністрації та особисто президента США Дональда Трампа.

«Я противник сильної критики з боку ЄС американської Адміністрації та особисто Трампа. Наші заяви проти нього зараз — найкращий подарунок Путіну. Нам потрібна дуже тісна співпраця між ЄС та США. Переконаний, що Адміністрація Трампа на практиці з нашого, європейського, а особливо східноєвропейського, погляду, буде кращою, ніж Адміністрація Обами. Гадаю, ви пам’ятаєте горезвісне перезавантаження між США та Росією. Це була катастрофа для США й велика помилка американської зовнішньої політики. Адміністрація Обами під час його другого терміну президентства зробила багато хороших кроків, але в перші роки тандем Обама — Клінтон був катастрофою для наших відносин», — сказав він.

За словами Чарнецького, загалом він оптимістичний щодо відносин ЄС та США.

«Загалом я дещо оптимістичний щодо відносин ЄС та США, але, звісно, ми можемо мати різні погляди. Наприклад, я дуже стурбований через Brexit, а Дональд Трамп є його прихильником. Brexit означає слабшу Європу. Що особливо важливо для нашого регіону, Велика Британія була єдиною країною у Великій четвірці з найбільш реалістичним ставленням до РФ, бо Франція, Німеччина, Італія є відкритішими до російських аргументів», — зазначив віце-спікер Європарламенту.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»