Український тиждень № 7 (483) від 15 лютого, 2017

Зміст номеру:
Останнє загострення ситуації на Донбасі, а також резонансні вбивства польових командирів «ДНР» і «ЛНР» знову оживили дискусії про долю мінських угод. У спекотні дні лютого, коли на Авдіївку сипалися російські снаряди, багато хто поспішив поховати підписані два роки тому домовленості. Однак Мінськ, як той Лєнін, живіший за всіх живих. Навіть якщо здається мертвим.
Денис Казанський
Політика
Це словосполучення раз по раз виринає не лише у викидах кремлівської пропаганди, а й у публічних оцінках офіційних осіб стосовно конфлікту на Донбасі.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому українські військові успіхи не супроводжуються інформаційними
Юрій Лапаєв
Суспільство
Тиждень поговорив із віце-спікером Європарламенту Ришардом Чарнецьким про бачення українських євроінтеграційних кроків у ЄС, російське лобі в Європарламенті та труднощі українсько-польських відносин.
Ольга Ворожбит
Політика
У країні, де грабунок десятиліттями відбувається на найвищому рівні й прикривається національними інтересами, будь-які добрі починання викликають скепсис.
Роман Малко
Авторські колонки
Одні з найвищих у Європі зелені тарифи не забезпечили буму альтернативної енергетики в Україні, створивши натомість широкі можливості для зловживань
Олександр Крамар
Економіка
Голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження в інтерв’ю Тижню розповів, чому зелений тариф в Україні найбільший у Європі і яке невеселе майбутнє у віт­чизняних комуненерго.
Роман Малко
Політика
Міністр екології та природних ресурсів в інтерв’ю Тижню розповів, чому не потрібно ухвалювати окремий закон про видобуток бурштину, як вирішуватиметься питання з будівництвом ГЕС на Дністрі та Дніпрі й чому немає потреби в запровадженні технології сортування сміття.
Роман Малко
Економіка
Оцінка головних фронтових подій лютого 2015-го в цифрах
Ярослав Тинченко
Суспільство
Військові, які вирвалися з оточення на Дебальцівському плацдармі, розповіли про те, що з ними відбулося за два роки, та про сприймання тих подій
Андрій Голуб
Суспільство
Відсутність чіткої програми дає змогу Емманюелю Макрону подобатися дуже різним категоріям виборців
Алла Лазарева
Світ
Бізнес бере курс на корпоративну автократію
The Economist
Світ
Раніше інтернет-компанії користувались особливим правовим і регуляторним режимом. Тепер їхній імунітет під загрозою
The Economist
Світ
Історія може видаватися досконалою зброєю, доки не б’є рикошетом. Сьогодні, через 100 років після 1917-го, це переживає Росія. Якщо враховувати перехід зі старого календаря на новий, то Лютнева революція за теперішнім стилем розпочалася 7 березня, а Жовтнева — у листопаді.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому округи Алабами, де у 1860-х було менше рабів, голосували за Дональда Трампа
The Economist
Світ
Хрущов привів разом із собою до влади український клан, який згодом усунув свого патрона від управління СРСР
Валерій Примост
Історія
Чим живе столична сцена
Дарія Трусова
Культура
У мене є кілька знайомих, які шаленіють від мужності місцевої «армії». Може, у цієї поваги є ще якісь складові, але серед тих захоплених до нестями фанатів дві жінки, й обидві вони мешкають від цієї самої армії на безпечній відстані — у країнах, де вже давно не відбуваються жодні воєнні конфлікти, а найбільшим стресом у їхньому житті може бути штраф за неправильне паркування.
Вікторія Малишева
Суспільство
Убивство Гіві вкотре показало, наскільки безглузда й примітивна інформація, яку постачає в маси «МГБ ДНР».
Станіслав Васін
Суспільство
Писати про мистецтво нелегко. Писати про сучасне мистецтво незмірно важче. Коли хтось береться за це завдання, а редакція тижневика згодна опублікувати матеріал, можна тільки радіти. Але чи завжди?
ОНУХ
Авторські колонки