Віце-президент США радить Януковичу справедливо завершити вибори

14 Листопада 2012, 08:47

У телефонній розмові Байден попросив Януковича забезпечити справедливе і прозоре завершення виборчого процесу.

Також віце-президент США закликав Україну підтвердити прихильність до демократії і припинити вибіркове переслідування політичних опонентів.

Віце-президент США Джо Байден телефонував Януковичу, щоб подякувати йому за привітання з нагоди переобрання президента США Барака Обами на другий термін.

В українській опозиції та в країнах Заходу вважають, що парламентські вибори в Україні, особливо етап підрахунку голосів, були затьмарені численними порушеннями. Стурбованість українських партнерів викликає семирічне ув’язнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією, а також продовження її переслідування нібито за ухиляння від сплати податків і розкрадання.

Нагадаємо, президент ПАРЄ в коментарі виданню The New Europe сказав, що ситуація в Україні після виборів свідчить про регрес демократії. Спостерігачі ПАРЄ відзначили «олігархізацію» виборчого процесу, спостерігачів від Європарламенту виявили стурбованість відсутністю прозорості фінансування політичних партій в Україні.

Спостерігачі від ОБСЄ в попередньому звіті вказали на зловживання адмінресурсом на парламентських виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.

Місія спостерігачів Канади вказала, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам. Пізніше у МЗС Канади заявили, що вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам.

Читайте також Андреас Ґросс: «Парламентські вибори засвідчили тенденцію до нарощення авторитаризму в Україні»

98