Вікрили продаж квитків на нові спецпоїзди з Польщі

19 Березня 2020, 10:36

Міністр інфраструктури Владислав Криклій оголосив, що відкрито продаж квитків на нові спецпотяги для евакуації українських громадян із Польщі на 20 березня. Про це він написав у Telegram.

“Процес повернення наших триває. На завтра, 20.03, відкрито продаж квитків на три спецпотяги з республіки Польща”, —  зазначив міністр.

 

Він зауважив, що квитки можна придбати виключно за цим посиланням.

 

Усі три потяги відправляються з Перемишля, перший —  о 10:18.

 

Нагадаємо, що станом на 18 березня до України планують повернутися 38 тисяч українців, що перебувають закордоном. Україна вже повернула більше 30 тисяч своїх громадян від початку карантину у зв'язку з коронавірусом. 

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20:00 вівторка, 17 березня, в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 – летальні.