НОВИНИ

В Україну повернули близько 30 тисяч громадян

До кінця тижня планують повернути 90% тих, хто потребує евакуації.

Україна повернула більше 30 тисяч своїх громадян від початку карантину у зв'язку з коронавірусом. Про це 18 березня повідомляє міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram. 

 

"До кінця тижня плануємо забрати 90% наших громадян, які зараз перебувають за кордоном та виявили бажання повернутись", - пише міністр.

 

 Криклій зазначає, що всім громадянам, які потребують евакуації, потрібно зайти на портал ДРУГ (https://friend.mfa.gov.ua/) та зареєструватися. 

 

Нагадаємо, що МЗС почало евакуйовувати громадян України із Єгипту та Польщі.

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20:00 вівторка, 17 березня, в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків Covid-19, з них 2 - летальні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.