Військовий експерт зі США запропонував Україні стратегію для перемоги на Донбасі

9 Березня 2015, 18:30

Якщо офіційний Київ дійсно хоче повернути окупований проросійськими силами Донбас, йому необхідно вибудувати ефективну стратегію у протистоянні з РФ. Про це пише у своєму блозі The XX Committee військовий експерт зі США Джон Шиндлер.

Він зазначає, що у 1991 році сербам вдалося захопити регіон, який становив третину території Хорватії, однак завдяки зваженій політиці та ефективній операції у 1995 році Загребу вдалося повернути втрачене. За словами Шиндлера, опоненти можуть стверджувати, що сучасну Росію за потужністю армії не можна порівнювати з тогочасною Сербією, однак населення України є вдесятеро більшим за хорватське, не кажучи вже про площу країни.

Шиндлер стверджує, що в нинішній ситуації українській владі необхідно навчитися «мислити стратегічно». За його словами, відповідно до європейських стандартів Україна є дуже великою країною, тож офіційний Київ має простір для торгів територією та часом.

«Це означає, що не варто вдаватися до ідіотських військових кроків, називаючи «останнім форпостом» точки, які не мають стратегічного значення, як це було в Донецькому аеропорту та Дебальцевому, коли Київ пожертвував  добре мотивованими захисниками без вагомих причин», – зазначає експерт, додавши, що Маріуполь, на відміну від вже згаданих, дійсно є важливим пунктом.

«Загреб відстояв своє у 1995 році, бо грав в тривалу гру, і дипломатичну, і військову. Зрештою, Кремль втомиться від підконтрольних йому бойовиків: необхідно бути готовим до наступу тоді, коли це станеться», – додає Шиндлер.

Фахівець наголошує, що Україні вкрай потрібна ефективна система держбезпеки і контррозвідки, адже наразі жодні кроки української влади неможливо втримати в таємниці – в країні діє надзвичайно велика кількість російських шпигунів, які навіть встигли вкоренитися в СБУ.

«Україна не виграє війни, доки не перевершить Росію в сфері шпигунства. І час спливає», – стверджує Шиндлер.

 Третім важливим пунктом експерт вважає подолання корупції. За його словами, те що армією керують корумповані генерали, в той час як бійці гинуть в приречених на провал операціях, може призвести до політичної катастрофи.

«Викорінення корумпованих чиновників з армії буде корисним для всієї країни», – переконаний фахівець.

Крім того, Україна повинна збільшити чисельність війська. За словами Шиндлера, до хорватської армії у 1991 році мобілізували близько 200 тисяч осіб, в той час як Україна значно переважає за кількістю населення Хорватію.

Експерт наголошує, що армія, в свою чергу, повинна буди добре оснащена й тренована. Зокрема, хорвати сформували трирівневу військову систему – на чолі з сімома механізованими гвардійськими бригадами, укомплектованими професійними солдатами і оснащені найсучаснішим озброєнням. Саме вони виступили основною рушійною силою в операції «Шторм» – найпотужнішій військовій кампанії Європи з 1945 року. За ними йшли внутрішні війська, призначені для зачисток відбитих територій та неінтенсивних боїв. Основну частину армії складали піхотні бригади, до яких входили призовники і резервісти, і які використовували для оборони і обмежених наступальних завдань.

«Єдине, що не дозволяє Україниі робити щось подібне – це відсутність волі та уяви», – стверджує Шиндлер.

Він зазначає, що Київ має всі шанси на перемогу, якщо думатиме про майбутнє і ефективно використовуватиме ресурси.

«Все це можна зробити, але кожен день, коли Київ не змінює свій курс, є ще одним свідченням того, що уряд Порошенка насправді не хоче виграти», – резюмує Шиндлер.

читати ще