Політика

  ▪  

Світ про Україну: Американська зброя не гарантує перемоги на Донбасі, однак буде вагомим аргументом в розмові з Путіним

Протягом минулого тижня західні ЗМІ писали про необхідність надання сучасного летального озброєння українській армії, фінансову допомогу Заходу, яка потрапляє до рук українських олігархів та нову PR-кампанію Дмитра Фірташа, який намагається уникнути екстрадиції до США.

 Для перемоги на Донбасі українській армії не потрібно переважати за чисельністю чи потужністю російську. Про це пише у своїй статті для видання Foreign Policy Олександр Мотиль.

За його словами, війна на Сході, ініційована Кремлем за допомогою проросійських сепаратистів, стала справжнім викликом для суттєво ослабленого українського війська, однак завдяки волонтерам та допомозі Заходу ситуація в армії покращилася. Це стосується військової інфраструктури, обладнання та амуніції солдатів, забезпечення їжею та медикаментами.

Мотиль зазначає, що наразі на Заході багато дискутують про надання Україні летального озброєння, однак одним з аргументів противників цієї ідеї є припущення, що навіть із новітнім озброєнням українські військові не зможуть здолати армію РФ. Автор статті ж наголошує, що насправді українське військо не повинне бути сильнішим за російське.

«Воно просто має бути досить сильним, щоб не дозволити Росії перемогти – стримати масований наступ, не дозволити продовжувати війну на виснаження, змушуючи реінтегрувати донбаський анклав», - йдеться в публікації.

«Жоден з цих варіантів не дасться Росії легко. Спроба завоювання України буде кривавою, ризикованою, і дорогою, може призвести до виникнення партизанського руху, тривалої окупації, і розв’язати Третю світову війну. Крім того, хоча Мінськ-2 передбачає реконструкцію Донбасу коштом України, малоймовірно, що Київ візьме на себе фінансову відповідальність доти, доки антиукраїнські сепаратисти орудуватимуть в регіоні, порушуючи перемир’я», - зазначає автор, додавши, що сучасне західне озброєння може стримати бойовиків від подальшої ескалації.

«Українські політики не мають жодних ілюзій, що західна зброя змінить баланс сил у Східній Україні. Але вони очікують, що сильніше українське військо змусить Путіна подумати двічі перед подальшою ескалацією… Його (Путіна – Ред.) стабільно агресивна поведінка викликана не агресивними діями Заходу, а навпаки послідовною бездіяльністю», - резюмує Мотиль.

 Польське видання W Polityce також пише про надання Україні військової допомоги зі США. Автор статті наголошує, що навіть «найбільші оптимісти» не сподіваються, що американська зброя допоможе українським військовим «здолати Росію», однак цей крок може докорінно змінити ситуацію.

«Йдеться, скоріше, про надання американських протитанкових засобів, які б завдали Путіну великих втрат і змусили б його до подальших переговорів і висновків. Такий сценарій відомий нам з 1980-х років, з Афганістану», - йдеться у публікації.

Крім того, видання згадує про навчання, які зголосилися провести для українських військових американські та британські фахівці.

«Захисники Путіна стверджують, що НАТО і США оточують Росію, наблизившись до її кордонів, і Путін змушений захищатися. Кажуть, що це Захід хотів вкрасти в Путіна Україну. Правда полягає в тому, що після відмови Києва від ядерної зброї (відповідно до Будапештського меморандуму) у 1994 році Захід втратив інтерес до України. Європейський Союз не заохочував Україну до приєднання. НАТО лише в 2008 році позитивно оцінило прагнення Грузії та України до приєднання у майбутньому», - йдеться в статті.

W Polityce також зазначає, що складна ситуація, що склалася в Україні, стане переломним моментом як для українського народу, так і для уряду країни.

«Захід знає, наскільки непродуктивною є фінансова допомога Україні, що потрапляє просто до слизьких  лапи корумпованих українських олігархів. Однак можна подивитися на це під іншим кутом. Якщо перемир'я триватиме, Україна під загрозою ганьби має шанси розпочати боротьбу з корупцією та запровадити необхідні системні економічні та політичні реформи, в результаті яких держава стала б ближчою до громадян, більш функціональною, і, отже, сильнішою і краще організованою. Завдяки російській агресії українці отримали шанс стати справжньою патріотичною нацією, в той час як над їхнім урядом висить меч наступного Майдану», - резюмує видання.

Видання Business New Europe пише про PR-кампанію одіозного українського олігарха Дмитра Фірташа, який, побоюючись екстрадиції до США в справі про хабарництво, намагається заручитися підтримкою Євросоюзом. Зокрема, йдеться про оголошену Фірташем ініціативу реформ, нібито спрямовану на зближення України з ЄС.

«Фірташ, який суперечливим способом заробив мільярди доларів на каламутній торгівлі енергоносіями між Росією і Україною, 3 березня у Відні організував інвестиційний форум «Україна Завтра», в якому, відповідно до програми й прес-релізу, взяли участь фахівці з ЄС, у тому числі – екс-міністр фінансів Німеччини Пеер Штайнбрюк, чинний міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц, британські лорди Мандельсон і Рісбі, і колишній президент де Клерк», - йдеться в статті.

Разом з тим експерти зазначають, що акція Фірташа є нічим іншим, як спробою уникнути екстрадиції. Зокрема, анонсований ним план передбачає нібито залучення $300 млрд інвестицій, однак конкретно не пояснюється, звідки надійде така величезна сума. План так званої модернізації начебто провинна реалізовувати новостворена «Агенція з модернізації України» (АМУ).

Business New Europe стверджує, що разом з прес-релізами під заголовком «Фірташ очолить відбудову України», низка західних медіа отримали інформаційні повідомлення про те, що форум нібито супроводжуватиме антизахідна риторика, оскільки сам олігарх вважає ЄС винним в ситуації, що склалася в Україні. Аналітики стверджують, що це справа рук впливових противників Фірташа. За деякими даними, таким чином PR-кампанії Фірташа протидіяв інший український олігарх, очільник Дніпропетровщини Ігор Коломойський.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.