Військовий експерт: Ветувавши введення в Україну митротворців, РФ стає стороною, що підтримує конфлікт

23 Лютого 2015, 15:37

Наклавши вето на введення в Україну митротворців, РФ фактично стає стороною, яка підтримує конфлікт. Про це у коментарі Тиждень.ua розповідає Антон Михненко, військовий експерт, заступник директора центру досліджень армії.

«Військово-політичне керівництво України вичерпало наявні можливості розв'язання ситуації шляхом переговорів з Кремлівською владою. Адже тривалий період перемовин, як з російською владою, так і з сепаратистами підтримуваними Москвою, завершився брутальною зневагою терористів до будь-яких домовленостей. Внаслідок цього українське керівництво підняло питання введення миротворців до України», – пояснює Михненко.

За його словами, на сьогодні головне питання –  як це буде реалізовано.

«Ми знаємо що рішення про ведення миротворчого контингенту приймає Рада безпеки ООН, де РФ може накласти вето. Тут для РФ є певна "пастка". Наклавши вето РФ фактично стає стороною, яка підтримує конфлікт», відзначає експерт.

Тим часом, дозволивши РБ ООН прийняти позитивне рішення по введенню миротворців, Кремль втрачає можливість легалізувати власні війська, що перебувають в регіоні.

«Однак це її проблеми, а не наші. Слід зазначити, що в ООН є механізми подолання вето – Генасамблея ООН простою більшістю може прийняти власне рішення і дозволити ввести миротворців до України», – відзначає він.

Нагадаємо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців на територію країни.

19 лютого президент України Петро Порошенко закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Росії Владіміра Путіна терміново розглянути введення миротворців на Донбас. Водночас він зауважив, що Україна не погодиться на введення російських військ у складі миротворчого контингенту ООН.

Європарламент призначив консультації щодо миротворців в Україні. Слухання відбудуться 23 або 24 лютого.

Читайте також: Миротворчі місії ООН: фінансування, склад, повноваження