У середу впродовж дня їх блокували місцеві жителі. На момент закінчення конфлікту біля бронемашин залишалося кількасот людей.
У процесі переговорів брало участь керівництво 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади сухопутних військ України, з іншого боку – так звані "зелені чоловічки".
На уніформі у них були закріплені георгіївські стрічки. Ці люди були в масках та зі зброєю.
В результаті переговорів військових випустили з оточення, але вони віддали затвори і бойки від автоматів, без яких зброя не зможе вистрелити. За словами самих солдатів, вони повертаються до Дніпропетровська.
Також військовики запевнили, що за час блокування сутичок з місцевими мешканцями не було. Більше того, люди приносили їм їжу, консерви та питну воду.
"Надійшов наказ, що ми повинні переїхати з пункту "А" до пункту "Б", куди саме, я не знаю. Цивільні мешканці до нас ставляться нормально. Люди просто стоять і не пускають нас далі. Кажуть, щоб ми повертались назад в бригаду", – розповів один з військових Олексій Мітков.
Блокувальники теж кажуть, що війсьові поводять себе толерантно, а зупинили їх, бо не хочуть, щоб біля їхніх домівок стріляли.
"Ми зібралися, щоб зупинити цю техніку. Нас це не влаштовує. Нам не потрібна громадянська війна. Ці хлопці – наші, як вони будуть у нас стріляти?" – каже місцева жителька Алла.
Беззбройними залишили не усіх військових, на кожній бронемашині один солдат зберіг автомат у бойовій готовності.
Як повідомлялось, раніше У ЗМІ з'явилася інформація, що сепаратисти за підтримки "зелених чоловічків" захопили 6 бойових машин, які увійшли в Краматорськ для проведення антитерористичної операції. Згодом Міністерство оборони підтвердило, що сепаратисти захопили БМД і відігнали їх в Слов'янськ.
Згодом у Краматорську колона української техніки, за різними даними з трьох-чотирьох БМД, вирвалася з блокади сепаратистів. Колона звернула в поле між Краматорськом та Дружківкою. За ними пустилися в погоню за сепаратистами.
Разом з тим, як повідомив Тиждень.ua французький журналіст Ален Гіймоль з місця подій, на півдні Краматорська цивільне населення блокувало близько 20 одиниць бронетехніки з українськими військовими.