Військова промисловість США не готова до конфлікту з Китаєм, – The Wall Street Jornal

25 Січня 2023, 16:12

Війна в Україні виявила суттєві проблеми військової промисловості Сполучених Штатів, котрі можуть обмежити здатність американських військових вести тривалу війну проти Китаю. Про це пише видання The Wall Street Jornal з посиланням на дослідження Центру стратегічних і міжнародних досліджень (Вашингтон).

Російсько-українське протистояння є найбільшою сухопутною війною в Європі з часів Другої світової війни. Внаслідок того, що США передали Україні різноманітне військове оснащення на суму понад $27 млрд, американські запаси зброї впали до низького рівня, а оборонні компанії не в змозі їх швидко поповнити, – вважають автори дослідження.

Рівень споживання зброї українцями дає уявлення про масштаб викликів, з якими може зіткнутися промислова база США в конфлікті з Китаєм через Тайвань. Наприклад, кількість ракет Javelin, надісланих в Україну з серпня 2022 року, дорівнює приблизно обсягам семирічного виробництва, якщо виходити з темпів минулого року. Кількість зенітних комплексів Stinger, наданих Києву, приблизно відповідає кількості систем, експортованих Сполученими Штатами за кордон за останні 20 років.

Читайте також: Скільки зброї США продали членам НАТО 2022 року і як збільшиться європейський оборонний бюджет – Foreign Policy

Серія військових ігор CSIS, проведених впродовж останніх місяців, продемонструвала, що у випадку конфлікту з Китаєм США можуть залишитися без певних видів озброєнь, включно з високоточними боєприпасами великої дальності, менше ніж за тиждень.

За словами Сета Джонса, старшого віце-президента Центру стратегічних і міжнародних досліджень, зараз американська промисловість працює в режимі, який більше відповідає умовам мирного часу.

«Оборонно-промисловій базі США не вистачає достатньої потужності для великої війни», – йдеться у звіті за матеріалами дослідження.

«Історія промислової мобілізації свідчить про те, що оборонно-промисловій базі знадобляться роки, щоб виробити та доставити достатню кількість критично необхідних систем озброєння та боєприпасів, а також поповнити запаси, які були використані», — наголошують експерти.

Сет Джонс рекомендує США переоцінити свої загальні потреби в боєприпасах, закликаючи Конгрес провести слухання з цього питання. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів армії генерал Марк Міллі заявив у листопаді 2022 року, що такі зусилля вже здійснюються.

Автор:
Тиждень