В Адміністрації президента США Барака Обами тривають дискусії щодо надання Україні оборонного озброєння. 12 червня у Конгресі США ухвалили поправки до законопроекту про видатки на оборону, які передбачають, що полк «Азов» не будуть тренувати за гроші США, а Україна не отримає американські ПЗРК.
Тиждень.ua пропонує ознайомитися з історією військової допомоги Сполучених Штатів Україні за останній рік.
У липні США заявили, що за час протистояння на Сході витратили $33 млн на нелетальну допомогу українським військовим. Зокрема, допомога включала в себе понад 1,9 тис. аптечок, 80 радіостанцій, 1 тис. матраців, 5 тис. одиниць обмундирування та 2 тис. бронежилетів.
Також як допомогу від США в Україну поставили 300 тисяч раціонів сухих пайків.
Крім того, Штати пообіцяли протягом наступних двох місяців відправити в Україну 150 приладів нічного бачення, 150 тепловізорів, 1 тис. кевларових шоломів, п'ять роботів-саперів та 96 радіостанцій"
Згодом США передали Україні перших двох з п'яти роботів-саперів, аналогічних тим, з якими американським групам розмінування доводилося працювати у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан.
Крім того, у вересні Штати пообіцяли надати допомогу Міністерству оборони України, Державній прикордонній службі та Національній гвардії на суму $60 млн.
Разом з тим $19 млн Штати планували витратити на оснащення та тренування чотирьох рот та тактичної штаб-квартири Нацгвардії України.
У листопаді Сполучені Штати Америки здійснили постачання в Україну радарних систем, призначених для боротьби з мінометними розрахунками противника, дозволивши використання цього озброєння в зоні АТО. Системи надали Україні безкоштовно, в межах пакету неповоротної допомоги від США обсягом $118 млн.
Крім того, Адміністрація президента Обами пообіцяла нарощувати військову допомогу Україні.
Навесні в Україну прибула перша партія американських бронемашин Humvee (HMMWV).
Загалом передбачалося, що Україна отримає 230 таких автомобілів, у тому числі 30 – із посиленим бронезахистом.
Пізніше Сполучені Штати передали Держприкордонслужбі України 17 броньованих автомобілів Ford Ranger у рамках сприяння безпеці України на підставі документу Білого дому від 4 червня 2014 року. Обладнані для потреб поліції автомобілі мають потужніший, ніж в стандартній комплектації, двигун, модифіковану систему підвіски для кращої маневреності позашляховика, освітлювально-пошукову систему, що використовується правоохоронними органами, захисні металеві дуги, лебідку на 4.5 тонни для аварійно-рятувальних операцій.
Читайте також: Військова допомога Заходу: сухпайки, бронежилети, гроші, консультації та обіцянки
В Адміністрації президента США Барака Обами тривають дискусії щодо надання Україні оборонного озброєння.
Нижня палата Конгресу США схвалила законопроект, який передбачає військову допомогу для України.
Раніше надання військової допомоги Україні проголосував Комітет з питань збройних сил Сенату США.
Як відомо, Конгрес США закликає Обаму забезпечити Україну летальною зброєю.
23 березня Палата представників США ухвалила резолюцію, закликавши президента Барака Обаму направити українським військовим оборонне озброєння, а не лише гуманітарну допомогу.
12 червня у Конгресі США ухвалили поправки до законопроекту H.R. 2685 «Про видатки на оборону у 2015-му році», які передбачають, що полк «Азов» не будуть тренувати за гроші США, а Україна не отримає американські ПЗРК. Поправки ініціювали конгресмен-демократ Джон Кон'єрс та конгресмен-республіканець Тед Його. При цьому сайт Кон'єрса називає «Азов» неонацистським.
Наразі американські військові нині навчають українських колег.