Війна в Сирії. В Східній Гуті внаслідок авіаударів за два тижні загинули 600 осіб

4 Березня 2018, 14:26

В обложеному сирійськими військами передмісті Дамаска Східній Гуті з 18 лютого внаслідок авіаударів та обстрілів загинули близько 600 осіб, понад 2000 дістали поранення. Такі відомості обнародував у неділю, 4 березня, регіональний представник ООН у Сирії Панос Мумцис, повідомляє Reuters.

 

Мумцис відзначив, що в регіоні посилюються бої, гине все більше людей, продовжують надходити повідомлення про голод серед населення і завдання ударів по лікарнях.

 

Він заявив про ескалацію насильства у Східній Гуті та наголосив, що "колективне покарання цивільного населення просто неприйнятно".

 

Раніше повідомлялося, що сирійські урядові війська просуваються вглиб Східної Гути. За відомостями "Сирійської наглядової ради з прав людини" (SOHR), армія президента Сирії Башара Асада вже захопила кілька сіл.

 

Нагадаємо, на початку березня верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що бомбардування та обстріли цивільних в Східній Гуті та інших районах Сирії можуть мати ознаки воєнних злочинів.

 

Як відомо, 24 лютого РБ ООН ухвалила резолюцію щодо Сирії, за якою у країні має бути запроваджене 30-денне перемир'я з метою доставки гуманітарної допомоги та евакуації поранених. Однак гуманітарне перемир'я постійно порушується.