Відповідальність за вибухи в Дамаску взяло маловідоме угрупування

12 Травня 2012, 21:29

В інтернеті було оприлюднено відеозаяву, в якій представники угрупування повідомляють, що цей напад, найкривавіший за всі 14 місяців повстання в Сирії, є «помстою» за напади урядових сил на мирних мешканців міст і сіл.

Угрупування під назвою «Фронт Ан-Нусра для захисту Великої Сирії» вже брало на себе відповідальність за кілька інших нападів смертників із великим числом жертв у різних місцях Сирії від початку цього року, але про нього майже нічого не відомо.

Вважають, що це радикальне ісламістське угруповання, яке воює проти влади Сирії, може бути пов’язане з терористичною мережею «Аль-Каїда».

Незалежних підтверджень заявам угруповання наразі немає.

 

Як повідомлялось, 10 травня у Дамаску після вибуху двох автомобілів, керованих смертниками, загинуло 55 осіб, ще 372 людини поранено. Це одна з найкривавіших атак, що були в Сирії від початку виступів опозиції проти режиму Башара Асада.

5 травня кілька вибухів прогриміло у Дамаску і передмісті міста Алеппо. Загинули не менше п'яти осіб, ще кілька – поранені.

Крім того, активісти сирійської опозиції заявили про майже 40 загиблих 4 травня.

Нагадаємо, з 12 квітня – дня формального оголошення перемир'я між сторонами конфлікту – в Сирії, за даними опозиціонерів, загинули більше 600 осіб.

За інформацією ООН, за час дії нестійкого режиму припинення вогню між урядовими і опозиційними силами загинули щонайменше 34 дитини.

Позначки: