Відомство Табачника майже рік не виплачує студенту президентську стипендію

19 Серпня 2013, 08:38

Згідно з наказом Міністерства освіти про призначення Президентської премії Олександр Топорівський мав отримувати тисячу гривень в місяць ще з минулого вересня.

Упродовж року студент звертався до Міносвіти, писав запити навіть до Адміністрації президента. Коли не отримав ні грошей, ані чіткої відповіді – звернувся до суду.

Куди зникли гроші ТСН намагалася з'ясувати у відомства. В результаті отримала лише листа. На двох сторінках чиновники з Міносвіти пишуть про те, що ще в січні ректорам вишів надіслали листи роз'яснення щодо виплати Президентської стипендії. Всю відповідальність за їхню виплату відомство поклало на вищі школи.

Ректор приватного вишу, де вчиться Топорівський, оприлюднив інший документ – наказ, у якому зазначено, що Президентська стипендія виплачується з коштів державного бюджету. А міністерство закладу ніяких грошей не перераховувало. Оскільки ж він приватний, то там державного фінансування немає взагалі.

"Це ж 12 тисяч. Ми ж не маємо таких повноважень, щоб виплачувати цю стипендію за рахунок інших студентів, які заплатили за навчання", – запевнив директор вишу Анатолій Малашенко.

Президентському стипендіатові в Міносвіти теж дали пораду вимагати гроші з вищої школи. Те, що стипендію виплачують із держбюджету, а контроль за виконанням наказу покладено на першого заступника міністра освіти Євгена Сулиму – чиновників не бентежить.

"Чим аргументували чиновники Міносвіти цю колізію: тим, що у бюджеті на цей рік гроші не передбачені, і щоб якось викрутитися, виплатити цю стипендію дітям, ось такий механізм пан Сулима придумав", – зауважив президентський степендіат Олександр Топорівський.

У судовій справі два відповідачі: міністерство освіти та виш, де навчався Олександр. У приватних розмовах чиновники від освіти щиро зізналися, якби не судовий позов, вони б і не знали, що Президентська стипендія виплачена не всім.

Як повідомлялось, цього року Міносвіти не знайшло грошей, щоб відправити студентів на міжнародні олімпіади

Згодом Дмитро Табачник заявив, що цього року змінене фінансування, за яким студентів передбачено відправляти на міжнародні конкурси та олімпіади за кошти університетів, а школярів – за централізованою програмою.

Нагадаємо, минулого року студенти протестувалу під Кабміном проти зменшення на 200 грн стипендій.

2011 року Міністерство освіти ініціювало встановлення розмірів студентської стипендії на рівні прожиткового мінімуму.