Відкладений військовий парад і нова хвиля пандемії на окупованих територіях

Суспільство
6 Червня 2020, 10:28

За офіційною інформацією, станом на 4 червня, Україна перебуває на 35 місці з 188 країн світу в рейтингу за кількістю підтверджених випадків COVID-19.  За цей час в Україні від коронавірусної інфекції померли 747 українців, з них 38 – це медичні працівники.

 

 

Тим часом сусідня Російська Федерація, з якою Україна перебуває у стані гібридної війни та має найбільшу неконтрольовану ділянку спільного кордону на Донбасі, за офіційною статистикою  впевнено займає третє місце у світі із 441 тис хворих, до яких щодня додається близько 8-10 тисяч нових випадків. При цьому точна кількість хворих і померлих від COVID-19 російських медиків лишається малодослідженою темою, яку чиновники РФ воліють уникати, бо саме на прикладі цієї категорії громадян раніше журналісти вже робили припущення про ймовірні значні заниження даних кількості хворих і померлих у РФ.  Неофіційну статистику збирає сайт «Список пам’яті», який створили самі російські медики. Станом на 4 червня на сайті внесені дані стосовно 357 померлих медпрацівників у РФ.   

 

 

Але і ця статистика – лише верхівка айсберга. Наприклад, наприкінці травня у ЗМІ з'явилась інформація, що більше 3 тисяч медиків у російському Санкт-Петербурзі захворіли на COVІD-19. За офіційними даними тільки 8 з них померли. Проте, ці дані цікаво порівняти з інформацією з російських держреєстрів.

 

Читайте також: «Країна без коронавірусу»

 

За даними міського комітету у справах реєстрації актів цивільного стану Санкт-Петербургу в травні 2020 смертність серед громадян зросла на 31,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Крім того, кількість смертей в травні 2020 значно перевищила показники попередніх місяців. Це може вказувати і на реальний катастрофічний епідеміологічний стан зі смертністю загалом по країні.

 


Скріншоти зведених статистичних даних та діаграм смертності у Санкт-Петербурзі за травень 2019 та 2020 років.
 

 

Тож не випадково, що наприкінці травня Росстат вирішив перенести на 15 червня публікацію даних про природний рух населення за квітень, у який входить і статистика смертності. У федеральній службі повідомили, що корективи в роботу Росстату внесла «ситуація з коронавірусом» і що вони «не встигають» обробити дані. 

  Наприкінці травня у мережі з’явилося відео мітингу медпрацівників з прикордонного російського міста Гуково, Ростовської області, які вийшли на протест через невиплату їм компенсацій  за роботу з коронавірусними хворими. І в ході розмови з журналістами медики підняли й іншу вже секретну та табуйовану в РФ тему про невиплату грошей «за бойові» в ході війни на сході України. «Ми вивозили поранених з території України…», – проговорились учасники акції протесту. І це стало певною сенсацією та спричинило нову потужну хвилю новин у ЗМІ з таким визнанням. Тож соціальне напруження в РФ на фоні коронавірусу висвітлює і темні приховані операції Кремля, свідки та безпосередні учасники яких починають розповідати та свідчити зовсім не на користь Москві.

 

Читайте також: Леся Литвинова: «Люди не розуміють, чим під час епідемії зайнята влада та чим аргументовані конкретні протоколи чи обмеження»

Ще однією важливою новиною в контексті потенційної потужної другої хвилі захворювань серед російських військових є тема «Параду Перемоги». Так, 9 травня вже майже місяць як минуло, але, Володимир Путін не змирився із приниженням з боку лідера Білорусі Аляксандра Лукашенки, який не зважаючи на пандемію, провів свій військовий парад у Мінську. Тож і президент РФ вирішив, хоч і з затримкою, але провести на Червоній площі свій  військовий парад та побряцати зброєю. Масштабне міліарне дійство на честь «75 річниці перемоги у ВОВ» у Москві та інших містах РФ заплановане на 24 червня 2020 року.

 

І 4 червня за даними прес-служби Південного військового округу РФ, який межує з кордоном України, у Волгограді вже пройшла перша велика зведена репетиція підрозділів, у якій взяли участь більше 1000 військових. До парадних розрахунків входили не тільки військові, а і підрозділи Росгвардіі, МНС, та розрахунок Волгоградського відділення козачого війська Донського. Цікаво, що саме казачі формування з РФ брали активну участь у війні на Донбасі та операції захоплення Криму, як допоміжні гібридні сили агресора.

 

https://structure.mil.ru/images/upload/2019/8888-9999-7777.jpg
Фото тренування парадних розрахунків з сайту прес-служби Південного військового округу РФ.
Як бачите, «масочного режиму» ніхто з військових не дотримується, тож варто очікувати нових спалахів захворювань у армії країни-агресора напередодні та після параду.
 

Загалом на території  прикордонного Південного військового округу РФ на 24 червня заплановано проведення 10 військових парадів: в містах Волгоград, Новоросійськ, Ростов-на-Дону, Новочеркаськ, Ставрополь, Владикавказ. Також окупаційні сили РФ запланували влаштувати паради підчас пандемії у окупованому українському Криму: у містах Сімферополь, Керч та Севастополь. Оголошено, що тільки на території Південного військового округу у парадах візьмуть участь більше 49 тисяч військовослужбовців.
 

Ну і звісно, що осторонь від цих парадів «побєдобєсія» не міг лишитися і окупований Донбас.

 

1 червня підконтрольний Кремлю маріонетковий очільник «ДНР» Денис Пушилін в унісон Москві вже оголосив, що на 24 червня вони також влаштовують парад на головній вуліці   Донецька, в якому візьмуть участь близько 2,5 тисяч військовиків та більше 100 одиниць техніки. Цікаво, що на цю заяву миттєво схвально відреагував Володимир Путін, його прес-секретар Дмитро Пєсков для ЗМІ так прокоментував цю новину: «Проведення параду Перемоги в «ДНР» може бути приурочено до проведення військового параду в Москві. Це велика спільна історія, яка об'єднує наші народи».

 

Читайте також: Невраховані

Трохи із запізненням від свого колеги по російському терористичному цеху про наміри провести парад 24 червня у Луганську заявив і маріонетковий очільник «ЛНР» Леонід Пасічник, який також підкреслив, що така синхронізація тісно пов’язана із відповідним рішенням у Росії.
 

Одночасно з оголошенням про підготовку  до параду очільник «ЛНР» оголосив про відміну «режиму підвищеної боєготовності», про підготовку аналогічного рішення у «ДНР» поки не йдеться, але ще до заяв від Леоніда Пасічника у соцмережах вже почали обговорювати чутки про відміну повної боєготовності на території окупованої частини Донецької області. Тож в цьому плані шантаж ескалації бойових дій з боку ОРДіЛО пішов на спад і тепер підконтрольні Кремлю угрупування деякий час будуть зайняті виконанням забаганок Володимира Путіна щодо проведення параду.   

 

І можна було б порадіти такій переорієнтації російського хворого мілітаризму, якби масові заходи стосувались виключно військових окупаційних сил. Прогнозовано на масові заходи на честь параду традиційно виженуть не тільки військових та бойовиків, але і інші категорії населення, для масовки у добровільно-примусовому порядку навезуть автобусами «бюджетників» з окупованих міст Луганщини та Донеччини і тоді слід очікувати спалах хвороби вже серед цивільних.

 

Читайте також: Слабини колективного імунітету

 

Тут теж варто звернути увагу на статистичні дані. 1 червня на сайтах угруповання «ДНР» опублікувало інформацію, згідно якої були визначені 29 установ охорони здоров'я для розміщення пацієнтів із захворюванням або підозрою на COVID-19. Лише 5 медичних закладів з цього списку, які знаходяться у Донецьку та Макіївці зможуть приймати хворих, що потребують проведення невідкладної дихальної реанімації. Для розміщення пацієнтів з коронавірусом і контактних з ними осіб «ДНР» передбачила лише 4 бокси на 8 місць та 1893 ліжок у палатах, що розташовані на території медичних закладів в Торезі, Сніжному, Єнакієвому, Шахтарську, Донецьку, Макіївці, Горлівці та Амвросіївському районі.

 

При цьому окупаційна адміністрація не передбачила жодного мед закладу для розміщення пацієнтів з COVID-19 у Докучаєвську, де на початку травня фіксується спалах захворювання серед медперсоналу.

 

Таким чином відтермінований парад «побєдобєсія» без сумніву вдарить  не тільки по мешканцям Росії, а і по тісно інтегрованим у всі російські міліарні процеси території ОРДіЛО. Спалах коронавірусу після цього параду через амбіції Володимира Путіна продовжить вбивати не тільки росіян, але і українців, які опинились у заручниках окупаційної влади на Донбасі та у Криму. І не виключено, що статистика смертності вже за червень у окремих містах РФ почне бити нові рекорди, але, можливо, саме такого плану і дотримується Кремль, який вважає, що війна, як і пандемія все спишуть. Проте, така гра в контрольований хаос – це як російська рулетка і в будь-який момент цей хаос може вийти з-під контролю і тоді про злочини Кремля заговорять не тільки окремі медпрацівники, а і більш широкі верстви населення, яким вже буде нічого втрачати. Головне, щоб Україна, стоячі біля краю безодні, в яку сповзає Росія, змогла відбитись від хворої мілітаризмом та агресією сусідки.