Київська міська рада за від початку 2017 року до лютого 2018 року перейменувала 36 вулиць, провулків, шосе та площ у столиці. Відповідні дії міськрад пов'язані із процесом декомунізації в країні, також змінюються топоніми, які асоціюються з Росією.
Окрім вулиць, у столиці перейменували проспект Романа Шухевича, замість проспекту генерала Ватутіна, а Московський міст змінив свою назву на "Північний".
Лише спочатку 2018 року в Києві з'явилися такі сквери: "Канадський" (на вул. Січових Стрільців, 27); "Латвійський" (між вулицею Михайла Омеляновича-Павленка і Бутишевим провулком) замість скверу Андрія Іванова; сквер Димитра Пешева (між вулицями Жилянська, Короленківська і Тарасівська). Водночас парк Дружби Народів перейменували на "Муромець", а назву "Парку відпочинку Оболонь в урочищі Наталка" уточнили, як "Парк Наталка".
Крім того, станцію метро "Петрівка" перейменували на "Почайну", а "Куренівсько-Червоноармійська" гілка метро отримала назву "Оболонсько-Теремківська".
Тиждень.ua зібрав інформацію з відкритих джерел, зокрема Київської міської адміністрації, яка свідчить про те, що найбільше вулиці, провулки та площі перейменовували в Подільському та Солом'янському районах. Жодної зміни в назвах вулиць та провулків не зафіксовано в Деснянському, Печерському, Оболонському та Святошинському районах столиці.
Так, у Голосіївському районі свої назви змінили п'ять об'єктів, здебільшого – це були уточнення.
У Дніпровському районі за 2017 – 2018 роки перейменували лише одну вулицю.
Рекордсменом серед столичних районів став – Подільський, у зазначений період тут з'явилося вісім нових вулиць. Водночас тут перейменували дві вулиці та одна площу.
У Солом'янському районі з'явилося дев'ять нових топонімів.
Натомість у Шевченківському районі Києва перейменували п'ять вулиць.
Так само перейменувань налічується й в Печерському районі.
Мінімум змін зазнав Дарницький район. Так, з 2017 року тут перейменували лише одну вулицю.