НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

У пам'ять про Майдан. Скільки вулиць, площ та скверів названі на честь героїв Небесної сотні – інфографіка

Загалом з 2014 року в Україні з'явилося щонайменше 117 вулиць, назви яких пов'язані з трагічними подіями 2013-2014 років.

Україна у вівторок, 20 лютого, вшановує День героїв Небесної сотні. Чотири роки тому в цей період у Києві було вбито понад сто людей, яких українці згодом назвали "Небесною Сотнею".

 

Героїв Небесної Сотні загинули, відстоюючи права і свободи людей, а також європейське прагнення України. На їх честь, за чотири роки, у різних областях України перейменували низку вулиць, проспектів, площ, алей тощо. 

 

Тиждень.ua зібрав з відкритих джерел інформацію, яка свідчить про те, що в Україні на честь Небесної Сотні та героїв Майдану названо 117 вулиць, провулків, площ і скверів. Найбільше – у Київській, Житомирській і Черкаській областях. Жодного відповідного топоніму не зафіксовано в тимчасово окупованому Росією Криму та Луганській області. 

 

Зокрема, в Україні після Революції Гідності з'явилися вулиці з такими назвами: вулиця Героїв Майдану, вулиця Небесної сотні, вулиця Героїв Небесної Сотні, провулок Героїв Небесної Сотні. Крім того, площа Героїв Євромайдану, площа Героїв Майдану, а також майдан "Небесної сотні", майдан Героїв та алея Героїв Небесної Сотні.

 

Водночас у низці міст та сіл з'явилися вулиці та сквери, які тепер носять імена загиблих активістів.

 

Так, іменем Сергія Нігояна названо проспект у місті Дніпро, а також вулиці в місті Бережани (Тернопільська область), місті Ірпінь та селі Тарасівка (Київська область), місті Кам'янське (Дніпропетровська область), місті Конотоп (Сумська область), місті Карлівка (Полтавська область) та місті Сокиряни (Чернівецька область).

 

На честь Михайла Жизневського названо вулицю в місті Овруч, що на Житомирщині, а у Львові з'явився сквер Юрія Вербицького. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.