Від героя мемів до фронтовика. Історія стрільця та парамедика у 68-ій Окремій єгерській бригаді, відомого як «Чоткий паца»

29 Березня 2023, 18:40

Героєм нового інтерв’ю, яке опублікував проєкт «Український Свідок», став Іван Мартинов – герой знаменитого відео з Рівного, яке запам’яталося фразою «це реально мєрзость». Відтоді в онлайні Мартинов став відомий як «Чоткий паца».

У своєму інтерв’ю Мартинов розповідає не тільки передісторію того відео, а й те, що сталося в його житті до та після нього. Зокрема, зараз хлопець є старшим стрільцем та парамедиком у 68-ій Окремій єгерській бригаді.

Хлопець брав безпосередню участь у Революції Гідності. Він бився з «беркутівцями», дістав травму руки, потрапив у СІЗО – Іванові загрожувало від 8 до 15 років за «вчинення масових заворушень». Але його відпустили.

Після Євромайдану Іван повернувся до Рівного, де волонтерив. Саме тоді він і потрапив в об’єктив відеокамери, що зробила його знаменитим – хлопець відповідав на бліц-опитування. Після волонтерства Іван вирішив здобути вишкіл бойового парамедика, далі поїхав із хлопцями в Авдіївку, а перший бойовий досвід здобув під Соледаром. Офіційно Мартинов у лавах ЗСУ з 2016 року.

Читайте також: Письменник і військовий Сергій Сайгон емоційно розповідає про війну та суспільство на її тлі

Хлопець зізнався, що повернувшись з АТО, почав пити. Не знав як знайти себе в місті, яке стало для нього геть іншим після пережитого досвіду, а ще й наклалися важкі сімейні обставини. Батько військового – священник, але і він не завжди витримував цю ситуацію. «Тато вибігав з хати, казав: «Сину, схаменись», – згадує той період свого життя Іван. – До того ми з батьком були як два кента. А коли я повернувся, то п’ять хвилин говорили, після чого могли півдня не спілкуватись».

Зранку 24 лютого 2022 року Іванові подзвонили з військомату та сказали, аби збирався. Хлопець склав наплічник, за ним приїхала машина і він не встиг навіть поснідати.

«Моя робота тепер проста, – каже військовий. – Я маю зробити так, аби ніхто з них не пройшов далі. Шмат за шматом виганяти ублюдка зі своєї хати, зі своєї землі».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.