Письменник і військовий Сергій Сайгон емоційно розповідає про війну та суспільство на її тлі

1 Березня 2023, 14:57

Сергій Сайгон (справжнє ім’я Сергій Лещенко) брав участь в АТО з 2015-го, а згодом став відомим письменником. У 2020-му «Юпак» за його авторством став книгою року BBC та увійшов до переліку найкращих книжок від українського ПЕН-клубу. 25 лютого 2022 року чоловік знову взяв до рук зброю. Він герой нового відео «Українського свідка».

Попередження: Інтерв’ю багате на лайку.

Сайгон вважає, що порівнювати першу (2014-2022) та другу кампанії цієї війни не можна. «Це дві різні війни», – каже чоловік. Різниця в усьому – маневреність проти позиційності, рівень вогневого впливу, кількість залучених військ.

При цьому Сайгон непокоїться, що у своїй поточній фазі війна перетворюється на АТО-2: «Вже з’являються такі наративи як «ми вас туди не посилали», «не всі народжені для війни» та «коли це все закінчиться». На його думку, коли війська, що боронять Україну зараз вичерпаються, їм на зміну може нікого не прийти:

«Що буде, коли ми, ті, хто зараз на фронті, закінчимось? Ті, хто не хоче зараз іти в армію, почнуть потроху приторговувати – Донбасом, Кримом, Херсоном, Запоріжжям. Аби тільки ніхто не порушував статус-кво». Статус-кво він називає можливість зберігати власне повсякденне життя таким, як і до війни.

Більше відповідей Сайгона дивіться у відео:


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.