"Для експлуатації та обслуговування адміністративного будинку Верховної Ради України виділено площу перед центральним входом у будинок на відстані 9 метрів від фасаду до граничної лінії на площі Конституції. Земля, яка перебуває за цією лінією, належить Центральному парку культури і відпочинку м. Києва", – зазначає Зайчук.
За його даним, управління справами апарату Ради уклало угоду з Державним будівельним комбінатом на виконання робіт з капітального ремонту адмінбудинків Ради, однак зазначеною угодою не передбачено проведення робіт із заміни огородження біля адмінбудинків на площі Конституції.
Заступник керівника управління адмінбудинками Ради Микола Пархоменко повідомив, що встановлене на площі високе огородження перебуває на відстані приблизно 30-35 метрів від фасаду адмінбудівлі Ради.
Разом з цим представник дирекції Центрального парку культури і відпочинку Києва повідомив, що територія площі не належить до парку.
"Це не наше відомство, ми не розпоряджаємося цією територією… Територія, на якій перебуває ось це ось огородження, – за рамками компетенції дирекції парку. Це озеленення займається", – заявив представник.
Представник комунального підприємства "Київзеленбуд" у свою чергу повідомив, що КП не має жодного стосунку до огородження і що територією, на якій воно розташовано, відає комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Печерського району.
Керівник останнього Павло Коротинський повідомив, що територія площі Конституції перебуває на балансі КП "Шляхоексплуатаційне управління з ремонту і утримання автомобільних доріг і споруджень на них Печерського району" Києва.
"Там так розподілено: сама площа (Конституції) – вона на балансовому утриманні шляховиків, Шляхоексплуатаційного управління Печерського району, а парки… у нас на балансі", – повідомив він.
У виробничому відділі ДЕУ представник повідомив, що ДЕУ не встановлювало зазначене огородження.
"Це те високе, котре понад два метри? Ні, не встановлювали", – повідомив представник.
З його слів, ДЕУ взагалі не займається огородженням навколо Ради.
Центральний парк культури і відпочинку Києва перебуває в комунальній власності, у його веденні перебуває територія на схилах Дніпра загальною площею 600 га.
Туди, зокрема, входять парк Хрещатий, Міський сад, Маріїнський і Дніпровський парки.
Нагадаємо, за даними ЗМІ, у серпні між Маріїнським парком і площею перед Радою встановили масивний паркан висотою близько 2,5 м.
Голова Верховної Ради Володимир Литвин заперечує, що залізний паркан, що з'явився перед будинком парламенту з боку Маріїнського парку, встановлено з ініціативи Ради.
Крім того, після акції протесту «афганців» та чорнобильців за ніч під стінами Верховної Ради переставили паркани, ліквідувавши місце, де зазвичай проводилися акцій протесту.