Від 2018 року Росія блокувала понад 1200 суден, які йшли в українські порти – Генштаб

5 Липня 2019, 17:32

З 2018 року понад 1200 суден, що прямували до українських портів, були доглянуті представниками Російської Федерації у Керченській протоці. Про це у п'ятницю, 5 липня, розповів представник Генштабу, помічник командувача ВМС ЗСУ з правової роботи – начальник юридичної служби Леонід Залюбовський під час міжнародної науково-практичної конференції з морського права.

 

“Російська Федерація докладає багато зусиль для того, щоб перешкодити економічній діяльності України в Азовському морі. Суттєве затримання всіх суден, які здійснюють рух із Чорного моря до портів Бердянська та Маріуполя, завдає значної шкоди економіці України”, – наголосив Залюбовський.

 

За його інформацією, починаючи з другої половини 2018 року понад 1200 різних суден були доглянуті представниками Російської Федерації.

 

“Середній час затримання суден за цей період склав від 8 до 12 діб. У цьому році, зважаючи на тиск із боку політичної спільноти та нашої військової діяльності, процес затримання триває дві доби”, – повідомив представник Генштабу.

 

Він також поінформував учасників конференції, що до 2014 року Військово-морські сили України не були представлені в Азовському морі.

 

“Тому з метою відповідної реакції на загрозу з боку Російської Федерації Україна здійснила розгортання двох батальйонів ВМС в Азовському регіоні. Ми започаткували постійно діючу базу ВМС, а також здійснили розгортання декількох наших військових кораблів у цьому регіоні. Події, що відбулись у листопаді 2018 року, всім відомі. Фактично це була наша спроба збільшити наші спроможності в регіоні Азовського моря”, – повідомив Залюбовський.

Під час конференції він також продемонстрував мапи – як виглядала виключна економічна зона України до анексії Криму і наскільки вона зменшилась після 2014 року. Росія має повну перевагу в регіонах Чорного та Азовського морів, констатував представник Генштабу.

 

Як повідомлялося, заступник глави МЗС України Олена Зеркаль заявила, що Міністерство закордонних справ України буде домагатися зміни статусу Керченської протоки, щоб зробити його міжнародним.