НОВИНИ

Україна домагатиметься зміни статусу Керченської протоки

Міністерство закордонних справ України буде домагатися зміни статусу Керченської протоки, щоб зробити його міжнародним.

Міністерство закордонних справ України буде домагатися зміни статусу Керченської протоки, щоб зробити його міжнародним. Про це сказала заступник глави МЗС України Олена Зеркаль.

 

За її словами, такий крок дозволить позбутися від спекуляцій з боку Російської Федерації, оскільки протокою в якості транзитного шляху користуються кораблі різних країн світу.

 

"Дуже важливо зараз забезпечити визначення статусу Керченської протоки як міжнародного протоки. Це зніме дуже багато питань, які до сих пір існують, і правової невизначеності в тому числі, і питання спекуляцій Російської Федерації про статус Керченської протоки як внутрішньої протоки", - сказала Зеркаль.

 

Посилаючись на Конвенцію ООН з морського права, прийняту в 1982 році, Зеркаль зазначила, що країни, які межують з протокою, не можуть дискримінувати будь-яким чином кораблі інших держав, що використовують протоку для транзиту, не повинні перешкоджати транзитному проходу або припиняти його.

 

Заступник голови МЗС також зазначила, що розривати угоду з Росією про статус Керченської протоки, укладену в 2003 році, Україна не має наміру, оскільки це базовий документ, в якому вказується необхідність забезпечення свободи судноплавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.