В’ятрович повідомив про підтримку двох постанов щодо перейменування Дніпропетровської області

16 Січня 2019, 16:34

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що підтримує дві внесені до Верховної Ради постанови щодо перейменування Дніпропетровської області, а саме – назву області пропонують змінити на Січеславську або Дніпровську. Про це він повідомив у середу, 16 січня.

 

В'ятрович зазначив, що від початку УІНП підтримував пропозицію перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

"З'явився президентський законопроект про перейменування на Дніпровську область, а потім – як альтернативну – повторно подано пропозицію щодо перейменування на Січеславську область. Є високий ступінь ризику, що жодна з нових назв не отримає достатньої кількості голосів і таким чином буде продовжено існування Дніпропетровської області. Зважаючи на те, що головним приорітетом УІНП є завершення декомунізації, зокрема усунення назви "Дніпропетровська" з мапи України, ми підтримуємо обидва проекти постанов щодо перейменування області", – наголосив він.

 

Водночас глава УІНП закликав нардепів провести рейтингове голосування двох постанов з тим, щоб винести на результативне остаточне голосування один проект.

 

Крім того, за його словами, Комітет ВР з питань місцевого самоврядування також підтримав дві постанови.

 

Як повідомлялося, 20 листопада Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

21 листопада президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

 

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.