НОВИНИ

Рада відмовилася підтримати перейменування Дніпропетровської області

Водночас Парубій сподівається, що найближчим часом буде внесено новий проект постанови.

Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відповідне рішення парламент ухвалив у вівторок, 20 листопада.

 

Так, за документ проголосували 206 народних депутатів за 226 мінімально необхідних голосів.

 

Своєю чергою, голова Ради Андрій Парубій кілька разів ставив на голосування питання про повернення до розгляду відповідної постанови про направлення до КСУ законопроекту. Однак нардепи не підтримали цієї пропозиції.

 

"Рішення про внесення змін до Конституції не прийнято", – резюмував Парубій.

 

Водночас він сподівається, що найближчим часом буде внесено новий проект постанови.

 

"Ми знайдемо спосіб, щоб його було внесено якнайшвидше і ми змогли перейменувати (Дніпропетровську область на Січеславську – Ред.)", – додав спікер парламенту.

 

Як повідомляється, 11 липня комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей. 

 

20 листопада Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. 

 

Нагадаємо, 20 червня директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську та Кіровоградську області. 

 

Як повідомлялося, Верховна Рада 14 липня 2016 року перейменувала місто Кіровгорад на Кропивницький. Тим часом назва регіону досі лишається без змін — Кіровоградська область. 

 

19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.