Верховна Рада у четвер, 31 жовтня, зняла депутатську недоторканність з нардепа 7, 8 та 9 скликання Ярослава Дубневича. Відповідне рішення підтримали 332 народні депутати.
Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів "за").
"Я підтримав клопотання НАБУ і САП про внесення трьох питань: про зняття недоторканності, затримання, і арешт Дубневича", – заявив генпрокурор Руслан Рябошапка в Раді.
Генпрокурор у ВР повідомив, що зібрано достатньо доказів, які дають підстави підозрювати, що, будучи народним депутатом восьмого скликання та, перебуваючи на посаді голови Комітету ВР з питань транспорту, Дубневич був обізнаним про фінансовий стан ПАТ "Укрзалізниця" та його потреби при проведенні державних закупівель.
За словами Рябошапки, Дубневич причетний до схеми розкрадань більше 93 млн гривень в "Укрзалізиці".
Водночас Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.
Як повідомлялося, Регламентний комітет Верховної Ради підтримав зняття депутатської недоторканності з нардепа Ярослава Дубневича.
Нагадаємо, 21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту "Бориспіль" затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії "Центр забезпечення виробництва" УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.
23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.
17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Дубневича.