НОВИНИ

Рябошапка направив подання про притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності

Справа стосується завдання збитків Укрзалізниці.

У четвер, 17 жовтня, генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Ярослава Дубневича. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

 

«Руслан Рябошапка скерував до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України дев’ятого скликання», - ідеться у повідомленні.

 

Прізвища нардепа не називають, однак, як зазначається, він був народним депутатом попереднього скликання та очолював парламентський комітет з питань транспорту. Відтак, обставини дозволяють стверджувати, що мова йде про Ярослава Дубневича, який зараз є членом депутатської групи «За майбутнє».

 

Справа стосується завдання збитків ПАТ «Укрзалізниця» через закупівлю стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є брати Дубневичі.

 

«Будучи народним депутатом України восьмого скликання та, перебуваючи на посаді голови комітету ВР з питань транспорту, він був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні державних закупівель, мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення», - ідеться в повідомленні.

 

Як зазначається, вказана особа зі спільниками вивчила та проаналізувала попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняла рішення заволодіти коштами Філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці.

 

Слідство вважає, що кошти нардеп отримав за допомогою контрольованих юросіб через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії. Встановлено, що це спричинило 93 млн 277 тисяч грн збитку.

 

Таким чином, Рябошапка просить Верховну Раду дати дозвіл на притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності, оскільки, за законом, цього не можна зробити без згоди парламенту.

 

Нагадаємо, 21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту «Бориспіль» затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.

 

23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.