Верховна Рада ратифікувала угоду про закупівлю 55 французьких гелікоптерів для МВС

8 Червня 2018, 10:58

Верховна Рада ратифікувала угоду між Урядами України та Франції  про закупівлю 55 гелікоптерів Airbus Helicopters. Про це повідомляє "Урядовий портал" у четвер, 7 червня. 

 

Зазначається, що за відповідний законопроект №0189 проголосували 227 народних депутатів.

 

"Угода була підписана між Урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту 29 травня у Парижі. Сума угоди між Францією та Україною складає 551 млн євро. Ці кошти Україна отримає через спеціальне запозичення під 4,25% річних від Державного казначейства Франції та консорціуму французьких банків", – йдеться у повідомленні. 

 

Нагадаємо, 29 травня Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підписав другий етап міжурядової угоди про закупівлю 55 гелікоптерів Airbus Helicopters. Нові гелікоптери допоможуть вирішити питання санітарної авіації, будуть евакуювати людей у горах, під час пожеж та повеней. Крім того, спеціальні 10-тонні гелікоптери залучатимуть до гасіння пожеж.

 

У березні Міністерство внутрішніх справ повідомляло, що планує отримати від Франції гелікоптери трьох моделей, а саме – Н145, Н125 та Н225.

 

23 лютого Україна та Франція підписали заяву про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва стосовно придбання вертольотів, які надійдуть на озброєння до Служби з надзвичайних ситуацій: зокрема медичного для евакуації поранених та рятувального.