Верховна Рада готує заяву до країн ЄС щодо виборів у Держдуму РФ

19 Вересня 2016, 15:32

Верховна Рада у середу, 21 вересня, планує ухвалити заяву щодо звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії, які відбулися в тому числі й на окупованих українських територіях. Про це заявив на брифінгу 19 вересня спікер Андрій Парубій.

«У середу ми матимемо час для резолюцій і звернень. Очевидно, одним із звернень буде наш заклик до країн Європейського Союзу, до міжнародних організацій не визнавати вибори, які відбулися в Росії, оскільки вони проводилися на окупованих територіях. Ми формуємо вже з того приводу заяву», – сказав він.

За словами Парубія, наразі відбувається узгодження тексту заяви й напрацювання позиції, на якому рівні не визнавати вибори – чи лише на рівні депутатів, яких нібито обрали в Криму, чи загалом всієї Державної думи РФ.

Крім того, голова ВР додав: щодо депутатів, які балотувалися і вважають себе обраними російськими парламентаріями від тимчасового окупованого Криму, мають бути введені санкції.

Як повідомлялося, у ПАРЄ відмовилися визнавати вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму. Водночас у міжнародній правозахисній організації Freedom House заявили, що голосування на виборах в Росії і окупованому нею Криму не було вільним і справедливим.